קורונה בישראל

האיגוד לרפואת ילדים: לפטור את הילדים מחובת המסיכות עד תום גל החום

יעילות המסיכות במניעת הדבקה בקרב הילדים עצמם לא ברורה, גובלת בקושי ואינה מעשית, אומרים רופאי הילדים ומבקשים לבטל את ההנחיה עד תום גל החום הנוכחי

עורכי המחקר ממליצים על בדיקות-סריקה שגרתיות של ילדים לזיהוי הידבקות ונקיטת אמצעים נוקשים ותחת בקרה בכיתות. צילום: חן ליאופולד/ פלאש 90

על פי הוראות משרד החינוך חייבים תלמידי כיתות ד' ומעלה לעטות מסיכות גם בזמן השיעורים. בהפסקות חלה חובת החבישה מכיתה ב' ומעלה. האיגוד לרפואת ילדים קרא (ב') היום לפטור את הילדים מחובת המסיכות עד תום גל החום.

יעילות המסיכות במניעת הדבקה בקרב הילדים עצמם לא ברורה, אומרים רופאי הילדים, ואין על כך עדויות בספרות המדעית. מעבר לכך, מציינים באיגוד, "ההתרשמות העולה ממרבית הנתונים היא שילדים אינם מדביקים במידה משמעותית. המרכז האמריקאי לבקרת מחלות CDC ממליץ רק לעובדי ההוראה בבתי הספר לחבוש מסיכות".

באיגוד לרפואת ילדים מבקשים להדגיש כי "המלצת משרד החינוך לחבישת מסיכות ניתנה במסגרת ההמלצות הכוללות למרחב הציבורי, וככזו יש לכבדה.  עם זאת, בגל החום הנוכחי הפוקד את המדינה, חבישת מסיכות על ידי הילדים במשך שעות ארוכות אינה מעשית וגובלת בקושי משמעותי ביותר, מסיכות שיירטבו מזיעה יהיו בלתי יעילות. אי לכך אנו סבורים שיש מקום לפטור מחובת המסיכות את הילדים עד תום גל החום הנוכחי".

נושאים קשורים:  רפואת ילדים,  מסיכות,  איגוד רופאי הילדים,  הנחיות משרד הבריאות,  בתי ספר,  חדשות,  קורונה
תגובות