חוג של איגוד רופאי העיניים בישראל: אוקולופלסטיקה

החוג לאוקולופלסטיקה (שמות נוספים לתחום: כירורגיה פלסטית של עפעפיים, ארובות ודרכי דמעות)

יו"ר החוג - פרופ' גיא בן סימון, יחידת פלסטיקה של העין, מחלקת עיניים בית חולים תל השומר

יו"ר קודמים - דר' אשר מילשטיין, דר' דניאל בריסקו,  ד"ר מיכאל פאול, ד"ר מיכאל גלבוע, ד"ר זאב זינרייך, ד"ר מיכאל אילסר, דר' נחום רוזן.

בחוג חברים רופאי עיניים אשר מבצעים ניתוחים בתחום פלסטיקה של העין, ואשר עשו השתלמות בת שנה או יותר במוסד מוכר בארץ באו בחול.

בנוסף מוזמנים לישיבות החוג כל רופאי העיניים אשר מתענינים בתחום, מתמחים ומומחים.

מטרות החוג - לקדם תחום אוקולופלסטיקה בקרב רופאי העיניים חברי האיגוד , רופאי העיניים בקהילה והציבור בישראל, להעלות מודעות למחלות הארובה עם הדגש על מחלת בלוטת התריס המערבת את ארובת העיניים
מחלות דרכי דמעות ומחלות העפעפיים. וכן לשתף דעות, מקרים ועדכונים בתחום אוקולופלסטיקה בקרב חברי החוג ורופאי העיניים בישראל. בנוסף חברי החוג קובעים מדיניות - ו preferred practice patterns בנושאים הטיפוליים באוקולופלסטיקה

החוג נפגש פעמיים בשנה - במסגרת הכנס השנתי של איגוד רופאי העיניים והכנס המיקרוכירורגי של העין באילת, לפגישות החוג מוזמנים להציג ולהשתתף כלל רופאי העיניים. על פי רוב הפגישה דנה באספקט מסוים של אוקולופלסטיקה ומהווה פגישת עדכון וחידושים בתחום. בנוסף ישנן פגישות מקצועיות במסגרת מצומצמת יותר.

החוג מנהל פורום התייעצות במסגרת האתר, ובו חברי החוג או כל רופא עם שאלה מהתחום מוזמן להעלות שאלה או מקרה לדיון, בנוסף נשמח להעלות סקרים - על אופן עבודה והעדפות אישיות במסגרת האתר.