מינויים

ד"ר יעל לבני-גילרמן נבחרה לתפקיד יו"ר האיגוד לרפואת משפחה

ד"ר לבני-גילרמן, סגנית מנהלת במחלקה לרפואת משפחה ב"כללית" ופעילה חברתית, מחליפה בתפקיד את פרופ' מיכל שני

ד"ר יעל לבני-גילרמן, יו"ר האיגוד לרפואת משפחה. צילום: הדס פרוש

ד"ר יעל לבני-גילרמן נבחרה לתפקיד יו"ר האיגוד לרפואת משפחה והיא תוביל אותו בשלוש השנים הקרובות. היא מחליפה בתפקיד את פרופ' מיכל שני. הבחירות ליו"ר האיגוד ולוועד האיגוד התקיימו אתמול (ד') בבנייני האומה בירושלים במהלך הכנס המדעי השנתי של האיגוד לרפואת המשפחה ע"ש ד"ר שבתאי בן מאיר, בהשתתפות מאות רופאות ורופאי משפחה מרחבי הארץ.

ד"ר לבני-גילרמן היא בוגרת הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב ומומחית ברפואת המשפחה משנת 2012. היא סגנית מנהלת מחלקה במחלקה לרפואת משפחה, מחוז תל אביב של שירותי בריאות כללית ומנהלת מרפאת "נחלת יצחק" בתל אביב. משנת 2022 היא חברה בוועדת האתיקה הארגונית של מחוז תל אביב ב"כללית".

בין השנים 2012-2022 שימשה ד"ר לבני-גילרמן כרופאה מומחית ברפואת המשפחה, במרפאת "נטקה" של "כללית" בפאתי שכונת התקווה בתל אביב וניהלה את המרפאה בין השנים 2018-2022. במקביל, שימשה כמדריכת מתמחים בשלב א' ושלב ב' במסגרת המחלקה לרפואת משפחה של "כללית" במחוז תל אביב.

משנת 2018 חברה ד"ר לבני-גילרמן  בוועד האיגוד לרפואת המשפחה, והחל משנת 2021 שימשה כסגנית יו"ר האיגוד. בנוסף, החל משנת 2023 היא מנחה לצד ד"ר שני אפק את הפודקאסט של האיגוד לרפואת המשפחה – "אני רק שאלה", אשר עוסק בנושאים שעל סדר היום של רפואת הקהילה ובו לוקחים חלק אנשי מפתח מהתחום.

בתחום העשייה החברתית, היא מתנדבת בעמותת "מרפא לרחוב" הנותנת שירותים רפואיים וסוציאליים לדרי רחוב בתל אביב, ומנהלת את תחום רפואת משפחה ואחראית על ימי בריאות וסקר רפואי לדיירי הגגון ביפו. בשנת 2015 התנדבה כרופאה בכירה במרפאה הומניטרית מטעם ארגון נת"ן במחנה פליטים בפרשבו, סרביה וב-2021 יצאה להאיטי במשלחת סיוע הומניטרית לאחר רעש האדמה. כמו כן היתה חברה בצוות ההסברה של משרד הבריאות לנושא הקורונה וגם נציגת איגוד רופאי המשפחה בהסברה; חברה בצוות המארגן של UNCONFERENCE "קהילדוקס" - כנסים לרופאים ראשוניים והתנדבה כרופאה בכירה במרפאה הומניטרית מטעם ארגון IsrAid בלסבוס, יוון.

יו"ר האיגוד לרפואת המשפחה הנבחרת, ד"ר לבני-גילרמן, אמרה לאחר בחירתה: "אני מודה לחברים על הבחירה והאמון להובלת האיגוד בייחוד בתקופה כה מאתגרת ומברכת את חברי הוועד שיהיו שותפים להובלת האיגוד בשנים הקרובות. העתיד הנראה לעין צופן בחובו אתגרים בריאותיים מורכבים, ורפואת המשפחה נמצאת בחזית של מתן שירותי רפואה בישראל. אין זה מקרה שיותר ויותר רופאים בוחרים להתמחות בתחום החשוב והמעניין הזה.

"כבר ארבע שנים שרפואת המשפחה נמצאת באירוע חירום מתמשך ומהווה את חומת המגן של מערכת הבריאות הציבורית, וחשוב שהמדינה תפעל להרחיב את כמות המומחים בתחום ולפנות את זמנם לעבודה רפואית משמעותית כדי שנוכל להמשיך לעשות את תפקידנו היטב. על המדינה לפעול מיידית לבניית תכנית להמשך פיתוח הרפואה הראשונית, שמהווה את הבסיס עליו נשענת המערכת הרפואית הציבורית הישראלית ואנו נשמח לקחת חלק בגיבושה. אני וחברי הוועד החדשים נפעל ככל יכולתנו על מנת להמשיך את העשייה וההישגים שהיו עד כה וכדי להביא את המקצוע לגבהים חדשים".

נושאים קשורים:  ד"ר יעל לבני-גילרמן,  איגוד לרפואת משפחה,  חדשות,  מינויים,  פרופ' מיכל שני
תגובות
11.07.2024, 23:36

ברכות יעל, בחירה מוצלחת ביותר! אני בטוח שהעשייה של האיגוד תמשיך ותתעצם גם בתקופת כהונתך.