חדשות

הלך לעולמו פרופ' ברי קפלן, מבכירי רופאי הנשים בישראל

פרופ' קפלן, רופא, חוקר ומורה שהעמיד דורות של גינקולוגים, נפטר ממחלה קשה שאובחנה רק בסוף השבוע | בביה"ח מעייני הישועה ספדו לו: "אדם ורופא מהמעלה הראשונה"

פרופ' ברי קפלן ז"ל. השפיע רבות על רפואת הנשים בישראל. צילום: דוברות "מעייני הישועה"

בית החולים מעייני הישועה בבני ברק נפרד היום (ב') בצער רב ובכאב עמוק מפרופ׳ ברי (בוריס) קפלן (78), מנהל מחלקת יולדות, מנהל מרפאת גיל המעבר ורופא בכיר באגף נשים, שנפטר ממחלה קשה שאובחנה רק ביום ה' האחרון.

ב"מעייני הישועה" ספדו לו ואמרו כי "פרופ׳ קפלן, מבכירי רופאי הנשים בארץ, היה עמית, חבר ומורה נערץ לדורות רבים של רופאות ורופאים. הוא היה אדם ורופא מהמעלה הראשונה ומחויבותו למטופלותיו היתה דוגמה ומופת".

מנהל אגף נשים ויולדות פרופ' אריאל מני ומנהל מערך הכירורגיה הגינקולוגית, ד"ר עוז גביש, סיפרו כי פרופ' קפלן "עבד עד ליומו האחרון, אפילו ממיטת חוליו". עוד סיפרו כי אגף נשים ויולדות התכנס הבוקר לישיבת זיכרון שבה כל אחד מאנשי הצוות סיפר על "ברי האישי" שלו. "עלו סיפורים מאוד מרגשים. המשותף לכולם הוא המסירות של ברי, טוב הלב והנדיבות שלו. הוא נתן המון ולרוב נתן בסתר. הוא פתח את המרפאה שלו לרופאים בתחילת דרכם, ללא תמורה, היה עורך בביתו קונצרטים לנגנים בתחילת דרכם. הוא היה מסור למשפחה שלו ומסור למטופלות שלו".

פרופ' קפלן, פרופ' לרפואת נשים, פוריות ולידה, היה מבכירי הגינקולוגים הפעילים בישראל והשפיע רבות על רפואת הנשים בארץ. את לימודי הרפואה סיים באוניברסיטת תל אביב בשנת 1974. הוא התמחה ביילוד וגינקולוגיה בבית החולים בילינסון ושם, בהמשך, ניהל את חדרי הלידה. לאחר איחוד בתי החולים בילינסון והשרון למרכז הרפואי רבין, שימש כסגן מנהל בית החולים לנשים והממונה על קשרי הקהילה במשך כ-20 שנה, עד יציאתו לגמלאות משירותי בריאות כללית. בשנת 2016 התמנה למנהל מחלקת יולדות ב"מעייני הישועה".

פרופ' קפלן היה חוקר פעיל ופורה ופרסם למעלה ממאה מאמרים בספרות המקצועית העולמית. הוא לימד רפואת נשים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב והיה בין המייסדים של שתי חברות בנות באיגוד למיילדות וגינקולוגיה – החברה לרפואת נשים בקהילה והחברה לרפואת גיל המעבר, שבראשה עמד עד יום מותו.

פרופ' קפלן היה איש משפחה למופת ונהג לומר שאת מסירותו לרפואה הוא עושה מתוך אהבתו למשפחתו. לרבים עזר מאחורי הקלעים, אנשי צוות מסקטורים שונים וכמובן מטופלות. תחת כנפיו המקצועיות צמחו רופאים רבים המהווים היום את שדרת הרפואה והניהול בארץ.

צוות בית החולים מעיני הישועה מסר את תנחומיו העמוקים לדרורה רעייתו, לבנותיו ולנכדיו. יהי זכרו ברוך.

נושאים קשורים:  פרופ' ברי קפלן,  מעייניי הישועה,  רפואת נשים,  גינקולוגיה,  חדשות
תגובות
24.06.2024, 19:23

פרופסור ברי קפלן, היה רופא מעולה ואיש עם נשמה יתירה. זכיתי להכירו לראשונה בשירות מילואים משותף ,שם גיליתי את האנושיות שלו. בהמשך הדרך הצטלבו דרכינו בתחנות שונות ולאחרונה בעבודה משותפת במרכז הרפואי מעייני-הישועה. בכל מפגש תמיד הקרין את טוב ליבו. תנחומי לדרורה היקרה ולמשפחה. יהא זכרו ברוך . רוני

אנונימי/ת
24.06.2024, 21:59

אדם גדול ורופא דגול יהי זיכרו ברוך.

25.06.2024, 10:23

יהי זכרו ברוך !!!! רופא מקצועי מנטש . חבר יקר .

איש יקר !!!
חבל על דאבדין ולא משתכחין.
יהי זכרו ברוך !!

רופא יקר ואיש יקר. לחלוטין גידל דורות של רופאים וגם אני מצטט אותו מדי פעם למרות הכרות קצרה יחסית.
יהי זכרו ברוך, רוח ה תניחנו בגן עדן.