חדשות

הפגנת מחאה ב"שיבא": "כולנו ד"ר טל וייסבאך"

אנשי צוותים רפואיים הפגינו הבוקר ב"שיבא" נגד אלימות המשטרה במחאות ברחבי הארץ | ועד רופאי רמב"ם: "חציית גבול - אסור שיהיה רופא שיירתע מלהגיש עזרה" | ד"ר וייסבאך: "מדובר בהידרדרות מוסרית שמתבטאת ברמיסת ערכים". צפו:

מחאת צוותים רפואיים ב"שיבא" נגד אלימות המשטרה

הפגנת הזדהות עם ד"ר טל וייסבאך, שנפגעה השבוע (ב') בהפגנה בירושלים ממכת"זית, נערכה הבוקר (ד')  בכניסה למרכז הרפואי שיבא, תל השומר. אנשי צוותים רפואיים קראו לעצירת אלימות המשטרה, לצעדים ארגוניים של מערכת הבריאות כנגד האלימות וכן ביקשו להביע סולידריות ותמיכה בפצועי, נפגעי ועצורי המחאה.

את ההפגנה יזם ארגון החלוקים הלבנים", תחת הכותרת "כולנו ד״ר טל וייסבאך". ד"ר וייסבך נפגעה בעינה מפגיעת סילון מים ממכת"זית בעת שניצבה על המדרכה בהפגנה בירושלים כשהיא לבושה בווסט זיהוי כתום, על מנת לסייע למי שנזקק לטיפול רפואי.

ד"ר וייסבאך הבוקר בהפגנה ב"שיבא" הבוקר:

בעקבות פציעתה, שהצטרפה למקרים נוספים של אלימות שוטרים נגד רופאים בהפגנות בשבועות האחרונים, פורסמו מספר גינויים של בכירים במערכת הבריאות. פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית, ציין כי רק לפני שבוע שיגר מכתבי התרעה לשר הבריאות אוריאל בוסו ולמפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בדרישה להפסיק לאלתר את האלימות המשטרתית כנגד רופאים וכנגד מפגינים בכלל. עוד נמסר כי ההסתדרות הרפואית תעמיד לכל רופאה ורופא שייפגעו מאלימות וירצו להתלונן, ליווי צמוד וייעוץ משפטי.

מוועד רופאי רמב"ם נמסר היום (ד'): "בימים האחרונים משטרת ישראל פוגעת ישירות ברופאים בעת מילוי תפקידם. ועד רופאי רמב"ם, בשם רופאי המרכז הרפואי, רואה באירועים האחרונים בבחינת חציית גבול מוסכם, שאין למנוע מרופא הלובש אמצעי זיהוי רפואי להגיש עזרה רפואית. שני האירועים בשבוע האחרון מציינים את קו השבר: ד"ר בהרב, שנעקר מטפול בפצועה ונלקח למעצר, וד"ר וייסבאך שנפגעה קשות בעינה, בעת ששהתה בין מפגינים במטרה מוצהרת, כדי להגיש עזרה ראשונה. המצב בו רופאים ימנעו מלהגיע לשטח כדי לתת עזרה רפואית מחשש לשלומם הינו בלתי נסבל, ונוגד את שבועת הרופא".

בוועד הרופאים ברמב"ם קוראים לשר לביטחון לאומי, לשר הבריאות ולמפכ"ל המשטרה "להתערב מיידית שאירועים כאלה לא יישנו, ושכל אזרח במדינה, כולל איש משטרה, יוכל להיות בטוח שאם יזדקק לעזרה רפואית, הוא יוכל לקבלה מיידית ובכל מקום, ושלא יהיה רופא שיירתע או יימנע מלהגיש את העזרה הדרושה. אנו קוראים לכל רופאי ישראל ולעמיתינו בעולם הנאור להצטרף אלינו ולגנות בחריפות את התופעה".

נושאים קשורים:  ד"ר טל וייסבאך,  החלוקים הלבנים,  מחאה,  אלימות שוטרים,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
19.06.2024, 18:24

ואח״כ יגידו שמפרידים רפואה מפוליטיקה.

אנונימי/ת
19.06.2024, 19:53

קבוצה של מיעוט הזוי. אבל כצפוי המיעוט גם שולט בהר״י ואנחנו מתיזקים אותם כלכלית.
כמו בשאר המדינה.

אנונימי/ת
19.06.2024, 20:06

מיעוט אלים שולט בהר"י.
מה יש לרופאים לחפש באנרכיה. הר"י נותנת להם גיבוי גורף. רופאת נשים נותנת "סיוע רפואי". לדברי הר"י היתה בצדי רו9אה. לדעתי, לכאורה, זה לא המקרה. דר בהרב שנעצר בתל אביב לבש חולצה אדומה של אחים לנשק. הר"י דיווחה שהיה לבוש בבגד זוהר של איש רפואה.
ההפגנות היו התפרעות לא נשלטת תוך הפרות סדר רעשניות. שכונה שלמה נשבתה על ידי אנרכיסטים שחלקם היו רופאים. זקנים וילדים היו במצור כשבחוץ רעש נוראי. אני מתבייש בהר"י. במקום לעסוק בתנאי עבודה של רופאים הם עוסקים בפוליטיקה

19.06.2024, 21:17

כל מילה בסלע.

אנונימי/ת
20.06.2024, 00:45

ביביסט קטן ועלוב של אבאל׳ה, אנרכיסט מקלדת גמלוני

אנונימי/ת
20.06.2024, 00:50

אבא שלי אמר לי - בכל מקום של אנדרלמוסיה קיימת סכנה...תתרחק ממקום הסכנה כדי שלא תפגע!
רופאים מקומכם בבתי החולים או בקופות החולים או בקליניקה. אם אתם רוצים להיות גיבורים התנדבו לשדה הקרב בצהל במלחמה. הרחוב איננו המקום שבו תפגינו את כישרונכם. מי שמכניס את עצמו למקום סכנה שלא יבוא לבכות לאמא כשהוא נפגע

20.06.2024, 16:26

גם אבא שלך אנונימי?

אנונימי/ת
20.06.2024, 06:55

ד"ר טל ויסבאך גיבורה. באשר יש פצוע היא מסייעת גם במחיר של סיכון עצמי. מדינת ישראל הדרדרה לשפל חסר תקדים. ישראל אינה מקום לרופאות טובות, ערכיות ומוכשרות כאלו. לדעתי יש להשאיר את הרפואה בישראל למי שרין לו ברירה ולחפש את דרככן, הרופאות והרופאים הבאמת טובים, לעליה למדינה מערבית. אל תאמינו לקשקושי האנטישמיות, היות והיא נדירה מאוד ברוב המדינות והרבה פחות מסוכנת משנאת יהודים ורופאים בישראל. הצטרפו לרופאות ולרופאים המצויינים שעלו לקנדה,ניו זילנד, אנגליה , כי גם שם יש חולים שזקוקים לכם. חבל על בריאותכן וזמנכם במדינה אוריינטלית דתית ולא דמוקרטית, כפי שישראל הופכת להיות. ראו את הנולד.

אנונימי/ת
20.06.2024, 09:56

טל ויסבאך כלל לא גיבורה.
שייכת לקבוצת אנרכיסטים, שמנסה לשבש את המדינה.
היו בחירות !!!
גם אם אתם לא שמחים בתוצאה, זוהי דמוקרטיה במיטבה!!!
יהיו בחירות בעתיד, ואפשר לשנות על ידי הצבעה ולא על ידי הפיכה.
** לדברי הדוברים של האנרכיסטים, אם התוצאות של הבחירות הדמוקרטיות הבאות לא יתאימו להם, הם ימשיכו להפוך את המדינה!!
נמאס מהתנהגות מטומטמת שכזו.
כן ביביבסט, לא ביביסט - זו דמוקרטיה ולא אנרכיה.

אנונימי/ת
20.06.2024, 10:19

ויקפוץ שוב הבוט הביביסטי, וינסה לשלהב את עלובי עלוביו

אנונימי/ת
20.06.2024, 11:34

בדיקת כשל מוסרי ורגשי (ובכלל עודף סמני קריאה) אינה מבוצעת על ידי צוות רפואי, אלא על ידי אנשי אתיקה. ממליצה לך לפנות ליעוץ באתר שלהם ולא פה.

אנונימי/ת
21.06.2024, 13:34

צודק.

אנונימי/ת
21.06.2024, 13:35

ויקפוץ הבוט האירני וילהיב את האנארכיסטים.

אנונימי/ת
21.06.2024, 23:54

אתה ממליץ לנסוע לעבוד אצלכם בטהרן.? שם דמוקרטיה אמיתית פורחת. בוחרים נשיא חדש.... או אולאי אתה גר שם?

נדונה כאן סוגיה חשובה ומורכבת. ללא התייחסות ספציפית לסוגיה עצמה, נדמה שעל הר״י לבחון למה הרוב המוחלט של המתייחסים עושים זאת בעילום שם. כמובן, גם המגיבים ראוי שיבחנו את עצמם

אנונימי/ת
21.06.2024, 23:58

פרופסור - אתה כבר בפנסיה?

21.06.2024, 08:47

במאמר ב- ynet (כותרת: ״הכי קל להיות גיבורים על השוטרים״), העיד המשפטן, פרופ׳ יובל אלבשן, שמתגורר בקרבת מקום, שההפגנה בקרבת בית ראש הממשלה הייתה אלימה, וכללה התרסה ואיומים כלפי שוטרים. כדאי לקרוא.