דעות

פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהכיסוי הרפואי הביטוחי שלו הורע

ככל שמשרד הבריאות והקופות לא יחזקו את אמון הציבור בשב"ן, במעשים ולא רק במילים, אנחנו צפויים לחזות בקריסתה של הרפורמה בביטוח בריאות, בהתעצמות הכפל הביטוחי ובזינוק חד של ההוצאה הפרטית על ביטוחי בריאות בישראל

ככל שיהיה פער משמעותי באיכות וזמינות התורים שמציעות קופות החולים, איזו סיבה תהיה לציבור שלא לחזור לזרועותיה של חברת הביטוח המסחרית ולרכוש בנוסף לשב"ן גם ביטוח יקר מ"השקל הראשון"? צילום: אילוסטרציה

בתחילת החודש נכנסה לתוקפה אחת מהרפורמות הגדולות והמשמעותית ביותר שתוקנו בעשור האחרון בתחום ביטוח הבריאות בישראל, רפורמה דרמטית שנועדה לצמצם את הכפל הביטוח, שמשלם כ–40% מהציבור — בכך להוזיל בעד 30% את ההוצאה הפרטית למשפחה בתחום הבריאות. עם זאת, ניסיון עבר מלמד כי למרות שיש כוונות טובות, ועל הנייר רפורמה יכולה להיראות מושלמת, בפועל ובגלל שפע אינטרסים סותרים ורגולציה לא־אפקטיבית, התוצאה שמתקבלת היא אחרת לגמרי.

האם הפעם זה יהיה אחרת? למרות שמבחינה פורמלית, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הוא הרגולטור שעיקר הרפורמה החדשה נופלת בתחומי אחריותו (חברות ביטוח, סוכנים ומשווקים) — הצלחת הרפורמה תלויה כמעט אך ורק במשרד הבריאות ובקופות החולים.

נושאים קשורים:  דעות,  הרפורמה בביטוחי הבריאות,  חדשות,  שב"ן,  ד"ר עדי ניב יגודה
תגובות
אנונימי/ת
19.06.2024, 20:47

לא מסוגלת לראות רופאים נועלים קרוקס ללא גרביים!!
גרביים לבנות אם כבר!!

אנונימי/ת
19.06.2024, 20:56

ככה נראים מנתחים? מרושלים, נעלי קרוקס ללא גרביים..
לא מרשים ואף דוחה

אנונימי/ת
20.06.2024, 10:07

דברים מדויקים וחשובים, אלא שאם הפעם ישבר האמון שוב, הציבור כבר יוותר על הכפל הביטוחי, הוא ילך על ביטוחי שקל ראשון בלבד - כי יבין בדיוק מה הסיפור של הרפורמות וכבר לא יקנה את ההבטחות הריקות.

הגיע הזמן לשינוי של ממש - כך או כך!