מינויים

יו"ר חדש לחברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה

ד"ר דורון דושניצקי, מנהל מחלקת פיתוח מערכות רפואיות ורכז רפואת הילדים בחטיבת הרפואה של קופ"ח לאומית, נבחר לתפקיד

ד"ר דורון דושניצקי, יו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה. צילום: לאומית שירותי בריאות

החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית (חיפ"א-חילי"ק) בחרה השבוע בד"ר דורון דושניצקי ליו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה. זאת. לאחר בחירות אלקטרוניות שהתקיימו בסוף חודש מאי לתפקידי יו"ר, חברי ועד וחברי ועדת הביקורת. ד"ר דושיניצקי מחליף בתפקיד את ד"ר שמעון ברק.

ד"ר דושניצקי, מנהל מחלקת פיתוח מערכות רפואיות ורכז רפואת הילדים בחטיבת הרפואה של לאומית שירותי בריאות, למד רפואה באוניברסיטת תל אביב והתמחה ברפואת ילדים במרכז הרפואי קפלן. עם סיום ההתמחות, הצטרף לסניף קופת החולים לאומית בחולון  כמומחה ברפואת ילדים והוביל תהליכי הדרכה ולימוד לרפואה הראשונית של הקופה, כיהן כרכז פדיאטרי בסגל ההדרכה וההוראה של המחלקה להתמחות ברפואת משפחה והדריך מתמחים רבים במרפאות הקהילה.

בהמשך שימש ד"ר דושינסקי כרופא אזורי (ת"א ונתניה), השלים לימודי תואר שני במינהל מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב והוביל את הטמעת תיק תמ"ר, את קידום ועדות האלימות בסקטור הרפואי ואת הקמת מערך התפתחות הילד במחוז מרכז.

בתחילת שנת 2010 עבר לתפקידו הנוכחי במטה הקופה, כמנהל המחלקה לפיתוח מערכות רפואיות ובנוסף הוא משמש כרכז רפואת ילדים בחטיבת הרפואה, מרכז תחום התפתחות הילד ומזכיר ועדת חסויות ותרומות של הקופה.

ד"ר דושניצקי הוא חבר בוועדת ההיגוי של התכנית הלאומית למדדי איכות בקהילה, במועצה הלאומית לבריאות הילד ובמועצה הלאומית לבריאות הקהילה, וכן כנציג רופאי המטה בוועד הרופאים של לאומית ובוועד הפועל של המועצה המדעית של הר"י.

ד"ר דושניצקי נמנה על סגל המחלקה להתמחות ברפואת משפחה והמחלקה להתמחות ברפואת ילדים של לאומית וחבר בעמותת "גושן" למען בריאותם של ילדי ישראל ועמותת "מדעת" הפועלת לקידום בריאות הציבור.

ד"ר דושניצקי, אמר כי הוא גאה על בחירתו לתפקיד בחיפ"א-חילי"ק. "אני מאמין גדול בכוחה וחשיבותה של הרפואה הראשונית וכי בריאות ושלומות הילדים תלויה בעבודה משולבת של הרפואה המונעת והרפואה הקורטיבית, של עבודת צוות של מגזר הרפואה, האחיות, מקצועות הבריאות והרוקחות ושל שיתוף פעולה בין הרפואה בקהילה לרפואה האשפוזית. עקרונות אלו ינחו אותי בפעילותי בחילי"ק יחד עם חברי הוועד המעולים שנבחרו לעבוד עמי כתף אל כתף".

רפואת הילדים בארץ מאוגדת תחת האיגוד הישראלי לרפואת ילדים. תחת איגוד זה קיימות שתי חברות: חיפ"ק - החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית, שכוללת את רופאי הילדים שעובדים בעיקר בבתי החולים. החברה השנייה, המוכרת בשמה חיפ"א, החברה הישראלית לפדיאטריה אמבולטורית, כוללת את רופאי הילדים שעובדים בקהילה - בקופות החולים, בטיפות החלב ולשכות הבריאות.  הארגון מייצג מבחינה פרופסיונלית הן את הרופאים המומחים ברפואת ילדים והן את אלה שאינם בעלי רישיון מומחה ברפואת ילדים המטפלים בילדים בקהילה.

נושאים קשורים:  ד"ר דורון דושניצקי,  קופת חולים לאומית,  מינויים,  החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית,  החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה,  חדשות
תגובות

בהצלחה לד"ר דושניצקי, תמשיך להצעיד את רפואת הילדים בקהילה ותודה רבה לד"ר ברק על העשיה הרבה!

24.06.2024, 15:37

בהצלחה בתפקידך החדש!!