חדשות

קול קורא למנהיגי העתיד של מערכת הבריאות

משרד הבריאות קורא לרופאים להצטרף לתכנית ענבר להכשרת מנהלים בכירים במערכת הבריאות | לתכנית שני מסלולים: לימודי תואר MBA עם התמחות במינהל מערכות בריאות ומסלול נוסף ללא לימודים אקדמיים

משתתפי תכנית ענבר. המחזור העשירי של התכנית ייפתח בנובמבר 2024

משרד הבריאות פרסם קול קורא לרופאים להצטרף למיזם ענבר, מיזם משותף של המשרד וארגון מעוז, שמטרתו ליצור רשת מנהלים ומנהיגים בכירים שפועלת יחד לקידום מערכת הבריאות. המיזם נועד להרחיב את מאגר המועמדים לתפקידי ניהול בכירים ומהווה חלק ממהלך לאומי לפיתוח עתודות ניהול והנהגה למגזר משרתי הציבור בישראל - "עתודות לישראל".

בסוף השבוע (ה') קיבלו עמיתי התכנית מלגות במסגרת שותפות של מפעל הפיס ומעוז. המלגות הוענקו לבוגרי המסלול האקדמי של לימודי התואר השני באוניברסיטת תל אביב על שמו של ד"ר ישראל מילייקובסקי, הרופא שהנהיג את הרפואה בגטו ורשה והקים בית ספר לרפואה בגטו. לד"ר מילייקובסקי ומשפחתו לא נשאר זכר, אבל הסיפור שלו מהדהד את הכוחות והיכולות של מנהיגים להשפיע גם בתוך התקופות הקשות ביותר.

המחזור הראשון של תכנית ההכשרה של מיזם ענבר נפתח לפני קרוב לעשר שנים ומאז הצטרפו לרשת 174 מנהלים. המיזם מתאים לרופאים ולמנהלים מובילי שינוי מכלל המקצועות במערכת הבריאות, ממגוון הקבוצות בחברה הישראלית ומכלל הארגונים במערכת, וכן לרופאים מובילים בתחום החינוך הרפואי.

"השנה, על רקע אירועי השבע באוקטובר והמלחמה, אנו מבקשים לשלב בתכנית עמיתים הנמצאים בעמדות מפתח רלוונטיות לאתגרי השעה, מכל מקצועות ושירותי הרפואה הנדרשים לפעול במצב חירום מתמשך ובמציאות הדורשת עוצמות אישיות, מנהיגותיות ומקצועיות ייחודיות", נכתב בקול קורא.

המחזור העשירי של התכנית ייפתח בנובמבר 2024 וימנה 26 עמיתים. התכנית כוללת כתשעה שבועות של למידה פעילה ומאומצת (כ-45 ימי פעילות) לאורך שנה, מתוכם כשבועיים למידה בחו"ל (פרק הלמידה בחו"ל יתקיים בכפוף למצב הבטחוני בארץ ובעולם). הפורמט של התכנית הוא On The Job Training במטרה לאפשר עבודה ולמידה תוך התמודדות מתמידה עם אתגרי המציאות.

לתכנית שני מסלולים. האחד כולל לימודי תואר MBA עם התמחות במינהל מערכות בריאות בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב ובמימון מלא, ומסלול נוסף ללא לימודים אקדמיים. התכנית מציעה כלים ליישום והובלת שינוי ותרגול שלהם והתנסות מעשית בעבודה בשדה הניהולי או בהובלת תהליכי שינוי במסגרות שונות, ובתוך כך התמחות-על במינהל רפואי לרופאים המעוניינים בכך.

להרשמה > בעברית ובערבית

נושאים קשורים:  תכנית "ענבר",  חדשות,  מערכת הבריאות,  מינהל מערכות בריאות
תגובות