חדשות

אות מפעל חיים הוענק לפרופ' חזי לוי על תרומתו למערכת הבריאות

אות ההוקרה הוענק לפרופ' לוי, מנהל בית החולים ברזילי, בטקס העובד המצטיין ע"ש נח מוזס ז"ל על היותו "מנהיג יוצא דופן, דוגמה ומופת למקצועיות, לחדשנות ולמסירות לחולים"

פרופ' חזי לוי, אשתו ובניו במעמד קבלת אות מפעל חיים. צילום: דוברות ברזילי

אות מפעל חיים לשנת 2023 הוענק אמש (ג') לפרופ' חזי לוי, מנכ"ל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, על תרומתו רבת השנים למערכת הבריאות הישראלית, לחברה ולשיפור איכות חיי אדם. אות ההוקרה הוענק לפרופ' לוי במסגרת טקס העובד המצטיין ע"ש נח מוזס ז"ל, העורך האחראי הראשון של "ידיעות אחרונות" ומי שיזם את המפעל להעלאת פועלם של העובדים המצטיינים במשק הישראלי.

פרופ' לוי, מומחה בכירורגיה כללית, כיהן בעבר כמנכ״ל משרד הבריאות. קודם לכן שירת בצה״ל כקצין רפואה ראשי בדרגת תת אלוף. הוא בעל ניסיון רב שנים בניהול מערכות בריאות, יזם וחלוץ בתחום הרפואה הדיגיטלית ופעיל לקידום שוויון בבריאות.

חברי ועדת השיפוט הארצית כללו את פרופ' סיגל סדצקי, לשער ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות; מנחם גריבלום, לשעבר מנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל והקרדיולוג הבכיר פרופ' יהודה אדלר.

לדברי ועדת הפרס, "פרופ' חזי לוי הוא מנהיג יוצא דופן שהשפיע רבות על מערכת הבריאות הישראלית. הוא דוגמה ומופת למקצועיות, לחדשנות ולמסירות לחולים".

פרופ' חזי לוי אמר כי ״זוהי זכות גדולה וכבוד גדול עבורי לקבל את אות מפעל חיים. אני מודה על הבחירה בי, נרגש מההערכה ומוקיר את כל מי שתמך בי לאורך הדרך". את הפרס הקדיש למשפחתו ולצוות המסור של המרכז הרפואי ברזילי, "שאיתו אני זוכה לחולל שינוי משמעותי בחיי רבים כל כך".

חברי ועדת השיפוט הארצית כללו את ראש שירותי בריאות הציבור לשעבר במשרד הבריאות פרופ' סיגל סדצקי; מנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל לשעבר מנחם גריבלום, והקרדיולוג הבכיר פרופ' יהודה אדלר.

נושאים קשורים:  אות מפעל חיים,  פרופ' חזי לוי,  חדשות,  עובד מצטיין
תגובות
29.05.2024, 18:25

יישר כוח, ובריאות לרוב,

29.05.2024, 20:21

ברכות לחזי,אכן ראוי לכל שבח

30.05.2024, 08:45

מזל

30.05.2024, 08:46

חזי, מזל טוב