חדשות

ארגון הבריאות העולמי השיק סבב השקעות למימון פעילותו

מדינות, חברות ותורמים מהמגזר הפרטי הוזמנו להביע את מחויבותם לבריאות העולמית ולתרום כספים למימון אסטרטגיית הארגון בשנים הבאות

מטה ארגון הבריאות העולמי בז'נבה (צילום: אילוסטרציה)

ארגון הבריאות העולמי (WHO) השיק סבב השקעות ראשון אתמול (א') כחלק מהתכנית לשנות את הדרך בה ממומן הארגון לקראת עידן של שינויי אקלים, הגירה המונית, איומי מגיפה, הזדקנות אוכלוסיית העולם וגיאופוליטיקה סוערת.

ההשקה, ערב אסיפת הבריאות העולמית ה-77 שתחל הבוקר, פותחת סדרת אירועים שנתית שבהם מדינות, חברות ותורמים אחרים יוזמנו להביע את מחויבותם לבריאות העולמית ולתרום כספים למימון אסטרטגיית הארגון בשנים הבאות, 2025-2028. סבב ההשקעות יגיע לשיאו בחודש נובמבר באירוע שתארח ברזיל סביב פסגת מנהיגי ה-G20.

לאחר שתאושר על ידי אסיפת הבריאות העולמית, תופעל תכנית העבודה הכללית ה-14 באמצעות תקציב התכנית הדו שנתי של ארגון הבריאות העולמי. ההערכה היא שמימון מלא של התכנית יתרום להצלת חייהם של 40 מיליון נפש.

בהשקה הודיעה ממשלת ברזיל כי כחלק מנשיאות ה-G20 שלה, תארח מפגשים לתמיכה בהשקעות ולגיוס מדינות נוספות להצטרף ליוזמה. שר הבריאות של קטאר, ד"ר חנן מוחמד אל כווארי, הודיע ​​על תרומה של ארבעה מיליון דולר לסבב ההשקעות ועל כוונה לתרום עוד. צרפת, גרמניה ונורבגיה הודיעו כי ישמשו כמארחות שותפות לסבב ההשקעות.

מועצת המנהלים של ארגון הבריאות העולמי אישרה את סבב ההשקעות בחודש ינואר וציינה כי המימון הקיים לא עמד בקצב הצרכים של הארגון לקדם רווחה, למנוע מחלות, להרחיב את הגישה לשירותי בריאות ולתאם את תגובת העולם למספר הולך וגדל של מצבי חירום בריאותיים שנגרמים ממלחמות, התפרצויות מחלות ואסונות טבע.

דמי החבר של המדינות עד 2022-2023 כיסו רק 13% מתקציב ארגון הבריאות העולמי, מה שהותיר את הארגון תלוי בתרומות וולונטריות ובלתי צפויות למימון עבודתו, דינמיקה שיצרה אי ודאות וחוסר יעילות והותירה ללא מימון אזורים שעבורם אושרו פעילויות.

קיום סבב השקעות היה אחת ההמלצות המרכזיות שהועלתה על ידי קבוצת העבודה של הארגון והוא אושר על ידי המדינות החברות כדי להסדיר את מימון ארגון הבריאות העולמי. המדינות החברות אישרו את הגדלת התרומות שלהן לרמה שתספק 50% מתקציב הבסיס של הארגון עד 2030. ארגון הבריאות העולמי מבקש בנוסף להרחיב את בסיס התורמים שלו על ידי גיוס תורמים חדשים מהמגזר הפרטי באמצעות קרן של הארגון.

נושאים קשורים:  ארגון הבריאות העולמי,  תרומות,  חדשות
תגובות