חדשות

ביה"ח הרצוג זכה בפרס עיצוב בינלאומי על בנייה בתחום הבריאות

התכנית האדריכלית להרחבת המרכז הרפואי הרצוג של האדריכל הקנדי טאי פאר, מהמובילים בעולם בתכנון ובבניית בתי חולים, זכתה בפרס יוקרתי בקונגרס הבינלאומי לעיצוב במילאנו

הדמיה של תכנית האב שזכתה בפרס. צילום: דוברות ביה"ח

כבוד עולמי: פרס יוקרתי למרכז הרפואי הרצוג ולאדריכל הקנדי טיי פארו, בקונגרס הבינלאומי לעיצוב במילאנו. תכנית האב האדריכלית להרחבת המרכז הרפואי הרצוג שבגבעת שאול בירושלים זכתה בפרס יוקרתי בקטגוריה: "בנייה בתחומי הבריאות". לוועדת השיפוט של הקונגרס, שנערך אחת לשנתיים, מטעם האקדמיה הבינלאומית לעיצוב, מוגשות מדי שנה מאות עבודות אדריכליות של פרויקטים מהעולם.

התכנית, שכבר קיבלה את אישור הועדה המחוזית בירושלים לתכנון ולבנייה, הוגשה לתחרות על ידי האדריכל הקנדי טאי פארו (Tye Farrow), אשר נחשב לאחד האדריכלים המובילים בעולם בתכנון ובבניית בתי חולים. נוסף אליו שותפים לתכנון תכנית האב להרחבת המרכז הרפואי הרצוג ל-1,200 מיטות אשפוז גם האדריכל עופר קפלינסקי והאדריכלית איילה רונאל.

הדמיית המרכז הרפואי הרצוג (צילום: Tye Farrow Partners)

תכנית האב כוללת: עיבוי וחיזוק התשתיות הקיימות כיום במרכז הרפואי הרצוג וכן בינוי ארבעה מתחמי אשפוז חדשים בסטנדרט אדריכלי גבוה, שיחוברו ברשת כבישים פנימית: הראשון - מגדל אשפוז המשכי בן שש קומות, השני - מבנה פסיכיאטריה בן שלוש קומות עם 120 מיטות אשפוז, שיהווה מודל לאשפוז בתנאים מיטיבים, תחת ההזנחה הקיימת כיום בתנאים הפיזיים של האשפוז הפסיכיאטרי בישראל, השלישי - מבנה אשפוז עתידי עם עשר קומות, והרביעי - מבנה לכנסים ומלונאות למשפחות מאושפזים ולצוותי הרפואה.

שמאי קינן, יו"ר הוועד הפועל של המרכז הרפואי, מסר: "הזכייה בתחרות האדריכלות הבינלאומית משמחת ועם זאת לא מפתיעה אותנו. הרצוג הוא בית החולים העברי הוותיק בארץ, שקם במאה ה-19, התבסס במאה ה-20 ומצוי בתנופת פיתוח אדירה במאה ה-21. עמלנו רבות בשנים האחרונות על תכנית פורצת דרך לאספקת שירותי רפואה ובריאות למטופלים, שבדרך כלל נדחקים בארץ ל'חצר האחורית' של המערכת -בריאות הנפש, סיעוד מורכב, שיקום גריאטרי והנשמה.

"החזון שלנו כפול: מחד, בית חולים ציבורי, לא פרטי ואליטיסטי, ששם דגש לא רק על רפואה איכותית, אלא גם על כבוד אנושי למטופלים המורכבים ביותר על ידי תנאי אשפוז מצוינים, ובמקביל חשיבה פורצת דרך בעולם: לא רק בית חולים, אלא גם מרכז בריאות ציבורי, שיספק שירותי רפואה מונעת ויקדם בריאות בקהילה, בעיקר לגיל השלישי ולבריאות הנפש".

נושאים קשורים:  המרכז הרפואי הרצוג,  עיצוב בתי חולים,  פרס בינלאומי,  אדריכלות,  חדשות
תגובות