חדשות

שגריר ארה"ב ג'ק לו ביקר במרכז הרפואי איכילוב

ביקורו של שגריר ארה"ב מצטרף לשורת פעילויות עם בתי חולים וגורמי ממשל מהעולם ש"איכילוב" מקיים כחלק מהצורך בחיזוק דיפלומטיית הבריאות של ישראל ומעמדה בעולם הרפואה

שגריר ארה"ב ג'ק לו ומנהל איכילוב, פרופ' רוני גמזו. צילום: מירי גטניו/ דוברות ביה"ח

שגריר ארה"ב בישראל ג'ק לו ביקר בסוף השבוע (ה') במרכז הרפואי תל אביב-איכילוב בליווי מנהל המרכז הרפואי, פרופ' רוני גמזו, אשר סקר בפניו את פעילות בית החולים במחלקות השונות, פעילויות המחקר והחדשנות ובפרט הפעילות האינטנסיבית בבית החולים מאז פרוץ המלחמה.

הביקור מצטרף לשורת פעילויות שונות עם בתי חולים וגורמי ממשל מובילים מהעולם, שבית החולים איכילוב מקיים וזאת כחלק מתפיסה אסטרטגית שדווקא בעת הזו יש לחזק את דיפלומטיית הבריאות של ישראל ואת מעמדה בעולם המדע והרפואה.

השגריר סייר במרכז לוין לחדשנות כירורגית בבית החולים ושמע מד"ר שלמה דדיה, מנהל המרכז ומומחה לאורתופדיה, על היכולות המתקדמות בשימוש בהדפסת תלת מימד בטיפול בפצועים. כמו כן, נפגש השגריר עם סגן נועם אלון, מ"מ בחטיבת גולני אשר נפצע בלחימה בעזה בחודש נובמבר, עבר ניתוח חדשני להשתלת עצם בגולגולת שהודפסה בתלת מימד ונמצא בשיקום ב"איכילוב" מאז.

עוד ביקר שגריר ארה"ב במרכז סגול לתפקודי מוח ושמע מפרופ' תלמה הנדלר, מנהלת המרכז, על מחקר נוירופידבק שנועד להציע פתרונות חדשניים לטיפול בפוסט טראומה. השגריר פגש את מיכאל גרומוב, לוחם מילואים שנפצע בלחימה ומשתמש בטכנולוגיות מציאות מדומה כחלק מתהליך שיקומו.

״התרשמתי מאוד לראות את ההישגים יוצאי הדופן במחקר וברפואה שנעשים פה", אמר השגריר לו. "טיפול בפצועי המלחמה תוך שימוש בהדפסת חלקי גוף בתלת מימד ושילוב טיפולי גוף-נפש מביאים לתוצאות שהיו בלתי אפשריות לא לפני הרבה זמן. שמחתי לפגוש את פרופ׳ גמזו והצוות הרפואי של איכילוב. אתם שותפים שלנו בפרויקטים ובמחקרים השונים וחשובים מאוד בקשר מול ממשלת ארה״ב. אנחנו גאים להיות שותפים שלכם״.

פרופ' גמזו הודה לשגריר על הביקור ועל התמיכה המתמשכת שלו ב"איכילוב" ובשיתופי הפעולה הרפואיים עם מוסדות מובילים בארה״ב. "דווקא בעת הזו", אמר פרופ' גמזו, "חשוב כי נחזק את הקשרים המדעיים והרפואיים שלנו ונפיץ את הבשורה הרפואית והמדעית שלנו ברחבי העולם. אנו רואים זאת כחובתנו להמשיך ולקדם דיפלומטיה של בריאות עבור מדינת ישראל כולה״.

נושאים קשורים:  שגריר ארה"ב,  איכילוב,  חדשות,  פרופ' רוני גמזו,  ישראל במלחמה
תגובות