כנסים

כנס השבוע: כיצד השפיעה המלחמה על בריאות נשים?

אימהות בעת מלחמה, התמודדות עם חרדה ופוסט טראומה בנשים - כנס בנושא בריאות נשים בשעת חירום ובשגרה ייערך השבוע בזום בהשתתפות רופאים ומומחים

אזרחית בכיכר החטופים בתל אביב, 30 בדצמבר 2023. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

"כל מה שמטריד נשים ונערות בזמן מלחמה" – כנס בנושא זה יערך השבוע (ד'-ה', 29.2-28.2) בזום ובו יידונו, בין היתר, נושאים כמו אימהות בעת מלחמה, התמודדות עם חרדה, פוסט טראומה בנשים, לצד מחלות שקופות, שמירה על בריאות הלב הנשי ועוד.

בכנס ישתתפו מומחים רבים ובין השאר פרופ' רבקה כרמי, רופאה ונשיאת אוניברסיטת בן גוריון לשעבר; פרופ' סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו; פרופ' איל פרוכטר, מנהל בית החולים מעלה הכרמל ויו"ר המועצה הלאומית לפוסט טראומה; פרופ' ניבה שפירא, מייסדת ומרצה בחוג לתזונה, המכללה האקדמית אשקלון ואחרים.

בין הנושאים שיידונו בכנס גם השפעות התקיפה בשבעה באוקטובר על נפגעי ונפגעות תקיפה מינית בהרצאה של עו"ד ד"ר כרמית קלר חלמיש, מנהלת תחום מחקר באיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

ד"ר רולה פרח, רופאת נשים, רכזת קורס רפואה מודעת מין ומגדר בפקולטה לרפואה בר אילן, תרצה על הקשר בין מצבי דחק לאומיים למחלות כרוניות.

על בריאות נשים לוחמות ירצו ד"ר איתמר נצר, מומחה ביילוד וגינקולוגיה. על השפעת מצב החירום על שירותי הרפואה בפריפריה ירצה פרופ' זרקא.

ליצירת הכנס חברה ד"ר רולה פרח, רופאת נשים משירותי בריאות כללית, מזכירת ועד החברה הישראלית למודעות מין ומגדר, לד"ר מיכל סלע  וד"ר רונאל ברנשטיין, מייסדות שותפות של עמותת נוגה פם. "נגה פם" עוסקת בהקניית ידע לנשים ולנערות, יצירת מאגר שירותי בריאות לנשים ונערות בשעת חירום ושגרה ומעקב אחרי חידושים טכנולוגיים בבריאות האישה והנגשתם לנשים.

מארגנות הכנס מסרו כי "הכנס הוא תוצר של החוויות של כולנו, אמהות, סבתות, נשים, נערות, על רגעי הקושי ורגעי השמחה. יש בנו הרבה מן הדמיון אך יש גם שוני, כל אחת הגיעה לשבעה באוקטובר במצב בריאותי ונפשי אחר אבל עכשיו כולנו מתמודדות. כינסנו מרצים ומרצות ממגוון תחומים כדי לנסות לענות על מה שמטריד אותנו, לנרמל ולתת טיפים".

נושאים נוספים שיעלו בכנס: רפואה ומודעות למין ומגדר, חוסן הורי, השפעת הסטרס על תזונה בלידה ובהריון, בגיל המעבר, בהשפעות על אוכלוסיות שונות – נשים בדואיות, אתיופיות שעברו מסע רגלי בדרכן לארץ ועוד.

הכנס פתוח לכל בהרשמה מראש

נושאים קשורים:  ד"ר רולה פרח,  כנס,  בריאות נשים,  ישראל במלחמה,  חדשות
תגובות