ישראל במלחמה

ארגון הבריאות העולמי פינה חולים מביה"ח נאצר בחאן יונס

בבית החולים נאצר בדרום הרצועה, שבו נמצאו לאחרונה אריזות תרופות שיועדו לחטופים, אין חשמל ומים זורמים | על פי דיווח ה-WHO: "ההרס מסביב בלתי ניתן לתיאור"

משימת העברת החולים נערכה בשיתוף פעולה עם הסהר האדום הפלסטיני ומשרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים. צילום: ארגון הבריאות העולמי

ארגון הבריאות העולמי דיווח אתמול (ג') כי פינה 32 חולים קריטיים, כולל שני ילדים, מהמתחם הרפואי נאצר בחאן יונס שבדרום עזה בראשית השבוע.

המשימה שהוגדרה כ"סיכון גבוה" נערכה בשיתוף פעולה עם אגודת הסהר האדום הפלסטינית (PRCS) ומשרד האו"ם לתיאום עניינים הומניטריים (OCHA). הצוות גם סיפק אספקה ​​מוגבלת של תרופות ומזון חיוניים לשאר החולים ולצוות המנותקים. כזכור בבית החולים נאצר נמצאו ארגזים עם תרופות שיועדו לחטופים.

ארבעה אמבולנסים של PRCS הסיעו את החולים לבתי החולים האירופאי עזה בחאן יונס, אל-אקצא ובתי החולים הבינלאומיים איחוד האמירויות ואינדונזיה ברפיח.

החולים שהועברו כללו שלושה שסבלו משיתוק - שניים מהם עם טרכאוסטומיה, וחולים אחרים עם מקבעים חיצוניים לפציעות אורטופדיות קשות. חולה עם שבר בעמוד השדרה, שהופנה בעבר לבית החולים נאצר על ידי ארגון הבריאות העולמי מבית החולים אל-אהלי בצפון עזה, נאלץ לעבור שוב בית חולים.

על פי ההודעה, בבית החולים נאצר אין חשמל ומים זורמים והפסולת הרפואית והאשפה יוצרים כר גידול למחלות. צוות ארגון הבריאות העולמי אמר שההרס סביב בית החולים "בלתי ניתן לתיאור" וכי האזור מוקף במבנים שרופים והרוסים, שכבות כבדות של פסולת, ללא קטע כביש שלם.

על פי ההערכות, נותרו בבית החולים כ-130 חולים ופצועים ולפחות 15 רופאים ואחיות. כיוון שמחלקת טיפול נמרץ אינה מתפקדת, צוות ארגון הבריאות העולמי העביר את המטופל היחיד שנותר בטיפול נמרץ לחלק אחר של המתחם שבו חולים אחרים מקבלים טיפול בסיסי.

עוד מצוין בהודעת ארגון הבריאות העולמי כי המחסן הרפואי הגדול של בית החולים, יחד עם האספקה ​​שסופקה על ידי הארגון ושותפיו, נשרף, והמחסן לציוד רפואי יומיומי ניזוק בחלקו. "הידרדרות המתחם הרפואי נאצר היא מכה אדירה למערכת הבריאות של עזה. מתקנים בדרום כבר פועלים הרבה מעבר לקיבולת המירבית שלהם ובקושי מצליחים לקלוט יותר חולים", נאמר בהודעה.

נושאים קשורים:  ארגון הבריאות העולמי,  בית החולים נאצר,  חאן יונס,  ישראל במלחמה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
21.02.2024, 21:14

ממש מעורר רחמים המצב של החיות טרף האלו (not)
שילכו לאלף עזאזל ותחסכו מאיתנו את הכותרות האלו ממש לא מעניין אף אחד במדינה תושבי עזה או החולים שם ואפילו הילדים שם , אפילו בחוגים שפעם היו מוגדרים שמאל.
אתם אתר של איגוד הרפואה ולא של במלם

22.02.2024, 08:11

זאת בדיוק הבעיה שלך ( אם אתה לא בוט בשרות הגזענות) .
העובדה שכמעט אף אחד בישראל לא מתעניין ולא יודע על משמעות המלחמה עבור ערביי עזה , גורמת לפתח דעות "פוליטיות" ,לגזענות , על סף הטמטום, פשוט מחוסר ידע. זה שאנחנו לא יודעים על משהו , כל כך מרכזי בחיינו, לא גורם לבעיות להיעלם ( מה לעשות? ככה העולם בנוי) .
רק תקשורת שתביא את כל האינפורמציה לבתינו ( מה שלא קיים היום) תאפשר לנו להבין את מה שקורה סביבנו ולא "נופתע" חדשות לבקרים מכל מיני אירועים , שאינם מפתיעים את אלו שמכירים את המציאות .
לטווח הארוך זה מחזק את המדינה והחברה שלנו.

אנונימי/ת
22.02.2024, 11:45

כאשר מישהו מכנה את הישראלים "ציונים" - הרי שמדובר באנטישמי. זה לא מפתיע שיש כאן אנטישמים, אבל עצוב שנותנים להם במה.
לגופו של עניין - ישראל לא עשתה שום דבר חריג שמדינות מערביות אחרות לא עשו בעבר. הדרך הטובה ביותר להגן על בתי חולים היא לא להשתמש בהם כמפקדות טרור.
מעניין אם ה WHO גם מילט מספר טרטריסטים באותה הזדמנות. זה לא סוד שהם מתחפשים לחולים.