חדשות

עתירה נגד מועמדתו של שר הבריאות לראשות העיר בני ברק

השר אוריאל בוסו מועמד לראשות עיריית בני ברק לאחר שהצהיר כי הוא תושב העיר, אולם בכתובת שמסר מתגוררת קשישה | החלטת ש"ס בדבר מועמדתו תינתן השבוע לביהמ"ש

שר הבריאות אוריאל בוסו. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה השבוע (א') עתירה נגד מועמדותו של שר הבריאות אוריאל בוסו לראשות עיריית בני ברק בבחירות המוניציפליות שיתקיימו ביום ג' הקרוב. על העתירה, שהגיש עו"ד משה ליפל, תושב העיר, באמצעות עו"ד צבי זקס, דיווחה מרב סבר בישראל היום.

בעקבות ההחלטה להתמודד על ראשות העיר בני ברק, העביר בוסו את כתובתו מעיר מגוריו מפתח תקווה לבני ברק, על מנת שיוכל לעמוד בהוראות החוק – סעיף 7 (א) (3) לחוק בחירות ברשויות המקומיות, לפיו מועמדים צריכים לגור בקביעות בתחום הרשות המקומית בה הם מתמודדים. בנוסף, על פי פסיקת העליון, על מועמד להיות בעל זיקה ישירה ואקטיבית לרשות המקומית בה הוא מעוניין לכהן, ולא מספיקה זיקה ארעית למקום.

על פי הדיווח, השר בוסו חתם על תצהיר לפיו הוא מתגורר ברחוב אנילביץ' בבני ברק אך בדיקה בכתובת עליה הצהיר השר כמקום מגוריו מצאה כי מתגוררת בה קשישה.

תגובתו של השר בוסו לכתבה לא נמסרה. בית המשפט קבע כי המועד להשבת תשובה הוא יום חמישי הקרוב. "לא ייתכן שראשי המפלגות יספסרו בתושבי בני ברק ויעשו דילים פוליטיים על גבם של התושבים", נכתב בעתירה. "מי שאינו תושב העיר ואינו מכיר את חולייה ומכאוביה אינו יכול להיות מוצנח לצרכים פוליטיים כדי לקבל תמיכה בערים אחרות. הגיעה העת לשים סוף לסחר-מכר הבזוי והנלוז שמתקיים אך ורק בערים החרדיות", צוין בעתירה.

במפלגת ש"ס אמורים להגיב לבית המשפט עד יום חמישי, האם הם מושכים את מועמדותו של בוסו או מעלים אותו על דוכן העדים ומקיימים דיון בעניין.

נושאים קשורים:  שר הבריאות אוריאל בוסו,  בני ברק,  בחירות מוניציפליות,  עתירה,  חדשות,  ש"ס
תגובות
אנונימי/ת
22.02.2024, 17:50

שילך להיות ראש עיר בבני ברק. אם ישאר במשרד הבריאות הוא עוד יעביר את סמכויות ישראל ל-WHO שעובדים בשת״פ צמוד עם האו״ם שעובד בשת״פ צמוד עם החמאס.
אז לך לשלום ובהצלחה בתפקיד החדש