מינויים

מנהלת חדשה למכון לגנטיקה של האדם במרכז הרפואי לגליל

ד"ר טובה הרשקוביץ, מומחית ברפואת ילדים ובגנטיקה, מונתה לתפקיד | מחלפה את מקימת המכון ומי שניהלה אותו במשך 25 שנה, פרופ' ציפי פליק-זכאי שפרשה לגימלאות

ד"ר טובה הרשקוביץ, מנהלת המכון לגנטיקה של האדם במרכז הרפואי לגליל. צילום: רוני אלברט

ד"ר טובה הרשקוביץ החלה את תפקידה כמנהלת המכון לגנטיקה של האדם במרכז הרפואי לגליל, לאחר שנבחרה במכרז. היא החליפה את פרופ' ציפי פליק-זכאי, שפרשה לגימלאות לאחר שהקימה את המכון לפני 25 שנה וניהלה אותו מאז.

ד"ר הרשקוביץ, בת 44 מחיפה, בוגרת הפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון, סיימה בשנת 2014 את התמחותה ברפואת ילדים ובהמשך השלימה תת התמחות בגנטיקה רפואית, שתיהן בקריה הרפואית רמב"ם.

בהמשך שימשה ברמב"ם רופאה בכירה במחלקת ילדים ובמכון הגנטי, ניהלה את שירות גנטיקה ילדים ושימשה אחראית מרפאת גושה (Gaucher). כמו כן יש לה מינוי כמרצה בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון וכן השתתפה במחקרים בנושא גילוי גנים ובתחום מחלות נדירות.

ד"ר הרשקוביץ מסרה עם מינויה: "החזון שלי הוא שהמכון ייתן שירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר עבור אוכלוסיית הצפון, תוך המשך התפתחות והכנסת טכנולוגיות חדישות באבחון ובגילוי גנים חדשים של מחלות נדירות. כמו כן, בכוונתי לפעול לשם הקמתן והרחבתן של מרפאות ייעודיות רב-תחומיות העוסקות במחלות נדירות, בשיתוף הנהלת המרכז הרפואי, צוותי ביה"ח, מרכזים אקדמיים בארץ ובעולם וגורמים נוספים. תחום הגנטיקה מתפתח בקצב מהיר ונוגע לכלל ההתמחויות ברפואה, ולכן חשוב לי שיתוף הפעולה ההדוק הן עם רופאי המרכז הרפואי והן עם הקהילה".

המכון לגנטיקה של האדם כולל מרפאה גנטית, מעבדות קליניות שונות וכן מעבדת מחקר, בה מתבצע מחקר נרחב לגבי מחלות גנטיות על ידי צוות חוקרי המכון וסטודנטים לתארים מתקדמים. לפני כשנתיים קיבל צוות המכון את אות שר הבריאות למקדמי זכויות במערכת הבריאות על פרויקט רחב היקף ורב שנים של בדיקות גנטיות, ייעוץ והנגשת השירות בכפרים וביישובים מרוחקים ברמת הגולן ובגליל, במטרה לאתר משפחות המצויות בסיכון גבוה למחלה גנטית.

נושאים קשורים:  ד"ר טובה הרשקוביץ,  חדשות,  מינויים,  גנטיקה,  המרכז הרפואי לגליל,  פרופ' ציפי פליק-זכאי
תגובות
07.02.2024, 21:42

מזל טוב גדול