חדשות

משרד הבריאות פועל להדחתו של מנהל חטיבת בתיה"ח הממשלתיים

"כלכליסט": מנכ"ל משרד הבריאות מבקש להדיח את ד"ר דוד דגן בשל העסקה בלתי חוקית של העוזרת האישית ועשרה עובדים נוספים באמצעות תאגידי הבריאות | העובדים: הפיטורים לא חוקיים

ד"ר דודו דגן, ראש חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות. צילום: מתוך youtube

במשרד הבריאות פועלים להדחתו של ד"ר דוד דגן, מנהל חטיבת בתי החולים הממשלתיים, בעקבות החשיפה על פיה עובדי מטה בחטיבה הועסקו על ידי תאגידי הבריאות. ממצאי בדיקה ראשונית מראים כי כלל השדרה הניהולית בחטיבה התריעה בפני ד"ר דגן כי אופן העסקה זה אינו חוקי ועלול להעלות חשדות לפלילים. כך מדווח הבוקר (ב') אדריאן פילוט, שחשף את הפרשה בכלכליסט.

בין 11 העובדים בחטיבה שהועסקו באמצעות תאגידי הבריאות של בתי החולים, גם העוזרת האישית של דגן שמשכורתה החודשית עמדה על 45 אלף שקל. על פי הדיווח, ניסה דגן להעלות את שכרה באמצעות העסקתה דרך חטיבות ותפקידים שונים, אך במחלקות חשבות ומשאבי אנוש עצרו זאת לא פעם. אז, כותב פילוט, מצא דגן פירצה להעסקת העוזרת דרך תאגיד הבריאות שיבא באמצעות מתכונת חריגה שהונהגה בפרויקטים ספציפיים קצרי טווח, שדרשו "אנשי שטח" בתוך בתי החולים.

על פי הדיווח, ד"ר דגן דרש לשפות את "שיבא" על העסקתה של העוזרת האישית. בתגובה, השדרה הניהולית שם הביעה את התנגדותה והבהירה לו את חומרת המהלך, אך דגן התעקש ולחץ והעובדים ביצעו תוך הבהרה שהמהלך מתבצע נגד רצונם וללא הסכמתם. חשב משרד הבריאות חסן איסמעיל ומנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב הורו להפסיק את השיפוי ל"שיבא" ואת העסקתם של העוזרת האישית וארבעה עובדים נוספים.

העובדים מקדמים עתה תביעה נגד המדינה בגין פיטורים בלתי חוקיים בטענה כי משרד הבריאות הוא שהחליט להעסיקם באמצעות תאגידי הבריאות. גם התאגידים של רמב"ם, איכילוב וברזילי שיתפו פעולה. עוד מדווח פילוט כי על רקע חילוקי דעות עם דגן, התפטרו סמנכ"ל החטיבה ומנהלת האסטרטגיה וכי שלושה בכירים נוספים הודיעו על כוונתם לסיים את תפקידם.

עוד נכתב כי בחודש דצמבר גורמים בחטיבה עדכנו הן את משרד האוצר והן את נציב שירות המדינה, פרופ' דניאל הרשקוביץ, על המתרחש, והגופים האלה לא הגיבו עד חשיפת הפרשה.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "בהמשך לפניית חטיבת בתי החולים להעסקת עובדים דרך תאגיד הבריאות עבור החטיבה, הועסקו שלושה עובדים על פי הנחיות החטיבה ובידיעת הגורמים אשר אחראים על ההתחשבנות בסעיף זה".

נושאים קשורים:  חטיבת בתי החולים הממשלתיים,  ד"ר דוד דגן,  פיטורים,  תאגידי הבריאות,  משרד הבריאות,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
05.02.2024, 12:20

כל הכבוד ברסי. אל תעצור!
זו משימה לאומית כיום - למוטט את שלטון המושחתים והבריונים במשרד הבריאות. תמשיך הלאה בכל הכוח לנקות את כל הטינופת במשרד.
אחרי המושחת דודו דגן, כבר יש לך עוד כתובת על הקיר בביה"ח שיבא.
בלעדי הגורמים שם השחיתות של דגן לא יכלה לעבוד.
אחרי זה, תבדוק טוב את כל מנהלי בתי החולים, בעיקר את אלה שידוע למשרד כבר שנים על ההתנהלות הפסולה שלהם.
המטופלים והעובדים של מנהלים אלה סובלים כבר הרבה שנים.
הגיע הזמן לעשות מעשה.
שים לב במיוחד, לכאלה שעושים בתאגיד הבריאות מה שבא להם.
אם תעצור ולא תמגר את נגע הבריונות והשחיתות, זה ייראה שיש לך משהו פרסונלי נגד דודו דגן ולא אמירה ערכית בנוגע לטוהר המידות במערכת הבריאות.
זו שעת מבחן עבורך.
שיהיה לך בהצלחה.
הצלחתך היא הצלתינו.

05.02.2024, 19:35

מילים כדורבנות איש אנונימי, חבל שאין לך אומץ להראות את עצמך.

06.02.2024, 13:01

הוא כנראה מהחבורה שמתנכלת לדודו דגן

05.02.2024, 19:40

מכיר היטב את דודו דגן. איש ערכי וישר, חרוץ וצנוע, מהאנשים הנפלאים ביותר שהכרתי אי פעם. אין מצב שהוא מושחת. פשוט אין מצב.

אנונימי/ת
05.02.2024, 23:10

מסכים ומחזק, לא אתפלא אם מדובר בחיסול חשבונות פרסונלי. דודו איש טוב מדי כנראה עבור מערכת שכזו.

05.02.2024, 23:36

מסכים לכל מילה. איש ישר וערכי.

אנונימי/ת
06.02.2024, 00:00

יש גם כמה פוליטיקאים ונשותיהם שבטוחים שהם טובים מידי בשביל העם הזה והמדינה הזו, ולכן מותר להם לעשות דברים שלאחרים אסור. אולי גם דודו איש טוב מהסוג הזה?

אנונימי/ת
06.02.2024, 06:51

לפעמים אנשים טובים עושים דברים רעים, ובעיקר כשקיימת מסורת של שחיתות.

06.02.2024, 08:52

דודו ממש ממש לא כזה!!!

06.02.2024, 08:53

עבדתי שנים רבות עם דודו. הוא באמת אחד מל"ו צדיקים.

אנונימי/ת
05.02.2024, 19:54

מישהו מנסה להיפטר מדודו דגן, ככל הנראה מצא עילה יפה, למרבית הצער השחיתות בתאגידים קיימת הרבה שנים לפני פרשה זו וכולם אשמים, בעיקר משרד האוצר המתקצב בחסר ומנהלי בתי חולים רבים בעבר

אנונימי/ת
06.02.2024, 00:03

אם כולם אשמים אז שכולם יעופו.
המדינה הזו לא יכולה לסבול יותר ״אנשים טובים״ שמרגישים עליונות על חוקי המערכת, ולכן יש להם הצדקה לעשות כל מה שבא להם כי הם יודעים יותר טוב. השחיתות, על כל המופעים שלה, צריכה להיעלם ממשרד הבריאות וממדינת ישראל.

אנונימי/ת
07.02.2024, 21:22

איפה השחיתות פה? הממונה על השכר באוצר מוציא מאבר כלשהו בגופו ובסיוע פרוקטולוג מומחה סכום שרירותי שהוא מאשר לשלם לאיש מקצוע היכול להרוויח הרבה הרבה הרבה יותר בסקטור הפרטי. במקום להרים ידיים ולהתפשר על מישהו פחות טוב (או להשאיר משרה לא מאויישת), מוצאים דרכים יצירתיות לעקוף את האובר-חוכמים עם התואר הראשון באוצר. אלא אם כן הוא חילק איתה את הכסף בחניה של מב"ר, המהלך הזה מעיד בעיני על חשיבה מחוץ לקופסה של אדם המנסה לעשות את עבודתו על אף מקלות בגלגלים ממערכת בירוקרטית מסואבת - לא על שחיתות.

אנונימי/ת
09.02.2024, 13:42

הבעיה היא, שיש יותר מידי מנהלים שבטוחים שהאמת שהשמש זורחת להם מהאיזור הפרוקטולוגי, ולכן רק הם מבינים מה נכון ומה פסול.
באופן מערכתי, העמדה הזו, ש״מוצאת דרכים יצירתיות לעקוף את האובר-חוכמים״ מביאה יותר נזק מתועלת.
איך דודו דגן יכול לעמוד כנגד מנהלים שעושים בתאגיד כבשלהם, אם הוא בעצמו נגוע בנגע?
אם המערכת מקולקלת, צריך לזעזע אותה מהיסוד, ולשנות אותה.
היה ראוי שיהפוך שולחנות, יעשה הכול, ואם זה לא עוזר אז שיתפטר.
כך צריך לעשות היום בכל תחום ממשלתי. לפרמט מחדש.
מי שלא מוכן למשימה, ומחפש קיצורי דרך ״יצירתיים״, הופך להיות חלק מהנגע הפסול.