חדשות

ידידי הטכניון משתפים פעולה לקידום בריאות האדם וחקר הסרטן

שותפות פילנתרופית ותמיכה נדיבה בטכניון הביאה להקמתם של הבניין לבריאות האדם ע"ש דן ובטי קאהן ומרכז ברוך ורות רפפורט לחקר מחלת הסרטן בטכניון

הסרת הלוט מבניין בריאות האדם בטכניון. צילום: רמי שלוש/ דוברות הטכניון

הטכניון בחיפה הכריז אתמול (ג') כי שתי קרנות בעלות שם חברו ביוזמה משותפת להקמתם של הבניין לבריאות האדם ע"ש דן ובטי קאהן ומרכז ברוך ורות רפפורט לחקר מחלת הסרטן שיפעל בו.

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון אמר כי "אנו מציינים היום את אחת התרומות הגדולות בתולדות הטכניון, שהתאפשרה בזכות שותפות ייחודית בין שתי קרנות פילנתרופיות החולקות מסורת רבת שנים של תמיכה נדיבה בטכניון: קרן ד. דן ובטי קאהן וקרן ברוך ורות רפפורט". פרופ' סיון הודה לתורמים ואמר: "אין מילים בפי לתאר את תודתנו לשתי הקרנות האלו ולכל מי שפעל ללא לאות להגשמת החלום הזה.

"יעדי התרומה, המשתקפים בשמותיהם של הבניין ושל מרכז המחקר, הם חקר הסרטן ובריאות האדם מתוך גישה רב-תחומית והסתמכות על כלל יכולותיו של הטכניון ועל קשריו ההדוקים עם בתי חולים ובראשם הקריה הרפואית לבריאות האדם - רמב"ם. סמלית בעיניי העובדה שתרומות אלו מגיעות בשנת יובל החמישים לפקולטה לרפואה בטכניון ובד בבד עם שנת המאה לטכניון. נדיבותם וחזונם של התורמים המשתקפים ביוזמה זו יובילו את הטכניון לפסגות חדשות. אל המאה השנייה בתולדות הטכניון ניכנס כשביכולתנו לשפר את חייהם של מיליונים בישראל ובעולם כולו".

טקס הנחת אבן הפינה לבניין התקיים בחודש יוני האחרון במסגרת מושב הקורטוריון, חבר הנאמנים של הטכניון, בפקולטה לרפואה ע"ש רות וברוך רפפורט

חתן פרס נובל בכימיה פרופ' מחקר אהרן צ'חנובר, שיזם והוביל את הקמת המרכז לבריאות האדם, סיפר כי "התחלתי לחלום על המרכז הזה עם יציאתה לשוק של התרופה הראשונה לסרטן המבוססת על תגלית מערכת האוביקוויטין שפרופ' הרשקו ואני גילינו. כשאתה מתחיל מחקר בסיסי, אינך יודע לאן הוא יוליך אותך. אנו, החוקרים, מחויבים להפוך את המרכז הזה למרכז מחקר בעל שם עולמי".

דיקן הפקולטה לרפואה בטכניון ע"ש רות וברוך רפפורט, פרופ' עמי אהרונהיים אמר כי "כאן תחבור עוצמתו ההנדסית של הטכניון לעוצמות הקליניות של הפקולטה לרפואה והמרכזים הרפואיים המסונפים  אליה. המרכז יאפשר לנו לקיים מחקר פורץ דרך ברמה הגבוהה ביותר וישמש זרז לפיתוח טיפולים מצילי חיים".

נושאים קשורים:  פילנתרופיה,  הטכניון,  פרופ' עמי אהרונהיים,  פרופ' אהרון צ'חנובר,  חקר הסרטן,  בריאות,  פרופ' אורי סיון
תגובות