ישראל במלחמה

רופאים ישראלים הונחו לא לשתף פעולה עם ועדת חקירה של האו"ם

ועדה של האו"ם פנתה לרופאים שטיפלו בפצועים ובחטופים לצורך חקירת טבח 7 באוקטובר | משרד הבריאות הנחה שלא לשתף פעולה עם הוועדה כי היא אנטי ישראלית

טיפול בפצועים בבית החולים ברזילי באשקלון, 7 באוקטובר 2023. צילום: דוברות ביה"ח

נציגים של האו"ם פנו בשבועות האחרונים לרופאים בבתי חולים בישראל במטרה לחקור את אירועי השבעה באוקטובר. כך דיווחה אמש (ב')  קטי דור בכאן 11. על פי הדיווח במשרד הבריאות הנחו את בתי החולים והמוסדות הרפואיים לא לשתף פעולה עם הוועדה שנחשבת לאנטי ישראלית.

חברי ועדת האו"ם השייכת למועצת זכויות האדם פנו ישירות לרופאים הישראלים שטיפלו בפצועים ובחטופים, וביקשו להיפגש לצורך קבלת מידע במסגרת חקירה שהם מנהלים. באחת הפניות הם כתבו כי הם "עוסקים בחקירה על פשעים בינלאומיים שבוצעו על ידי חמאס וארגוני טרור אחרים, לרבות אלימות מינית ופשעי מגדר".

על פי הדיווח, הלשכה המשפטית של משרד הבריאות קיבלה הוראה ממשרד המשפטים שלא לשתף פעולה ולא להשיב לחברי הוועדה, לאור מה שידוע למדינת ישראל. במשרד החוץ אמרו בתגובה כי "מדובר בגוף שהוקם על ידי המועצה לזכויות אדם לאחר מבצע שומר חומות, כדי לחקור את ישראל. מונו לעמוד בראשו שלושה אנטישמיים ידועים, אנטי ישראלים. זהו גוף מוטה שמדינת ישראל לא תשתף איתו פעולה".

נושאים קשורים:  שבעה באוקטובר,  משרד הבריאות,  האו"ם,  משרד המשפטים,  משרד החוץ,  רופאים,  חקירה,  חדשות,  ישראל במלחמה,  אנטישמיות
תגובות
אנונימי/ת
17.01.2024, 18:32

בוחרים שופטים לעליון לפי השתיכות פוליטית. לכן משרד המשפטים הורה לא לענות לשאלות של שופטים "לא משלנו" המנעות רופאים מחקירה בנימוק של "אנטישמיות" החוקר היא הנחיה חסרת בסיס והגיון.