ישראל במלחמה

בנו של רופא בכיר באיכילוב נפל אתמול בקרבות בעזה

ד"ר הווארד אוסטר, סגן מנהל האגף הפנימי באיכילוב, שכל השבוע את בנו עמיחי: "לא ידענו שהוא נכנס לעזה - אני יודע שהוא נתן את כולו"

עמיחי ישראל יהושע אוסטר ז"ל. נהרג מפיצוץ מטען ברצועת עזה. צילום: באדיבות המשפחה

ד"ר הווארד אוסטר, שבנו עמיחי נפל ביום ב' בקרב ברצועת עזה, ספד לבנו הבוקר (ג') בראיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב'. דובר צה"ל הודיע אתמול כי רס"ל עמיחי ישראל יהושע אוסטר, בן 24, מההתנחלות קרני שומרון, לוחם בגדוד 7020, נהרג מפיצוץ מטען ברצועת עזה בקרב שבו נפצעו 11 לוחמים, שניים מהם באורח קשה. ד"ר אוסטר הוא סגן מנהל האגף הפנימי בבית החולים איכילוב.

"זה קושי עצום, זה דבר שכולנו ידענו שזה יכול לקרות, אבל התפללנו שלא. אנחנו מאוד מאוד כאובים", אמר. הוא סיפר כי עמיחי השתחרר משירות סדיר בנובמבר ונסע למזרח, חזר לכמה שבועות ונסע לארה"ב לכמה חודשים.

על פרוץ המלחמה סיפר ד"ר אוסטר כי בשמחת תורה שמע עמיחי על מה שאירע והגיע ארצה למרות שהמ"פ אמר לו שיש היענות גדולה ושיחכה. "הוא הגיע ללוס אנג'לס וחזר ארצה", אמר. "הוא פשוט הרגיש שהוא צריך. אחיו הצעיר היה בשריון והוא אמר, אחי הצעיר נלחם ואני לא? שבועיים-שלושה אחרי הוא כבר נחת פה.

"הוא התקשר ואמר, אבא אני צריך להיות בבארי הערב ולקחתי אותו ישר. עם האהבה של הארץ והעם, זה מה שהוא הרגיש שהוא צריך לעשות. הוא בחור שקט, דיברתי איתו לקראת שבת לפני כמה ימים והוא סיפר לי שהוא בשטח. לא ידענו שהוא נכנס לעזה. אני יודע שהוא נתן את כולו".

ד"ר אוסטר סיפר שבנו התכוון ללמוד מחשבים באוניברסיטה העברית וכי "אהב את ארץ ישראל, את עם ישראל את תורת ישראל. כל מה שעניין אותו, הוא נכנס למד והצטיין, אם זה מחשבים, צילום, מוזיקה, טבע, קישוט עוגות. הוא היה צנוע ועניו, היה מדריך בבני עקיבא כמה שנים והתנדב באיל"ן עם ילדים הסובלים משיתוק מוחין, דאג לצרכים הכי בסיסיים שלהם. הוא היה ילד נפלא".

בתוך כך, ראיין יורי ילון בישראל היום את ד"ר רוני אייכל, מנהל מחלקת נוירולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, שבנו שמשרת בעזה נפצע ומאושפז ב"שערי צדק". שני בניו של ד"ר אייכל משרתים ביחידות קרביות מובחרות בצה"ל, אחד מהם, שמשרת ביחידה מיוחדת, נפצע קשה בחודש שעבר בלחימה בעזה וכעת הוא מאושפז בבית החולים שבו עובד אביו.

"כמו כל המשפחות בישראל שילדיהן נלחמים בעזה, הייתי בסיוט מתמשך ובדאגות אינסופיות", סיפר ד"ר אייכל. "התעוררתי בכל בוקר בחמש וחצי בדאגה לקרוא שמות שהותרו, חלילה, לפרסום. כל מספר טלפון לא מזוהה מיד הקפיץ אותי, אולי זו קצינת נפגעים. הדברים היחידים שהחזיקו אותי שפוי היו העבודה היומיומית והמחויבות לתת שירות וטיפול למטופלים שלי".

הוא סיפר כי בנו הודיע שנפגע בגבו ומאושפז ב"סורוקה" בבאר שבע. "השעתיים של הנסיעה בפקק היו הארוכות שחוויתי בחיים. דאגה מטורפת, למרות שידעתי שהוא נמצא בידיים טובות. הוא נפצע בבית החזה. לא ברור אם זה קרה מרסיס של אר.פי.ג'י או מקליע שעיקם את האפוד הקרמי וקרע אותו, אבל בכל אופן האפוד מנע את החדירה לבית החזה. כמה סנטימטרים יותר פנימה, חלילה, והוא היה משותק בארבע הגפיים.

"הבן שלי ניצל ממוות בזכות סנטימטרים בודדים. עוצמת הפגיעה גרמה לשברים בצלעות ולדימום נרחב בריאות. הבן שלי הגיע לבית החולים במצב קשה, מורדם ומונשם, והתברר שהפעולות המקצועיות שנעשו עליו בשטח, יחד עם הפינוי המהיר שלו והטיפול ב'סורוקה', הצילו את חייו. כעבור יום המצב שלו התייצב ויכולתי להעביר אותו להמשך טיפול במחלקת לב־חזה ב'שערי צדק', שאותה מנהל ד"ר דניאל פינק. הגיע גם הרופא מהיחידה של הבן שלי, שטיפל בו בשטח והיה זה שייצב את המצב שלו שם והציל את חייו. היה מפגש מרגש מאוד".

נושאים קשורים:  ד"ר הווארד אוסטר,  ד"ר רוני אייכל,  ישראל במלחמה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
03.01.2024, 18:37

הלב נשבר על כל חייל שלנו שנופל. משתתף בצער משפחת הרופא מאיכילוב.
מאחל החלמה מלאה ומהירה לפצועים כולל לבן הרופא משערי צדק. החיילים שלנו הם גיבורים אמיתיים ומגינים על עם ישראל.

תנחומים למשפחה, עצוב מאוד

אנונימי/ת
04.01.2024, 20:21

תנחומים ואיחולי החלמה שלמה

הלב נשבר, מאחלת החלמה מהירה ובריאות לבנך שמאושפז . חיבוק גדול למשפחה, משתתפת בצערך הרב על מות הבן שלך במלחמה זו , יהי זכרו ברוך .