ישראל במלחמה

פורסם מתווה לקליטת סטודנטים לרפואה מחו"ל בפקולטות בישראל

המתווה מתייחס למי ששירת במילואים לפחות 30 יום ומי שקרוב משפחתו נמנה על קבוצת החטופים או החללים בטבח | בנוסף, תיבדק מחדש מועמדותם של נרשמים ללימודי רפואה שנקודות בודדות מנעו את קבלתם

הכשרה קלינית, סטודנטים לרפואה, מקור: משרד הבריאות

פורום דיקאני הפקולטות לרפואה הודיע הבוקר (ב') כי גיבש מתווה שיאפשר קליטה בפקולטות לרפואה בישראל של סטודנטים הלומדים רפואה בחו"ל וגויסו בצו 8. זאת, מתוך הוקרה לתרומתם ומתוך מטרה לצמצם את הפגיעה בהם.

כזכור, לפני כחודש קרא משרד הבריאות לבתי הספר לרפואה להיערך לקליטת כל הסטודנטיות והסטודנטים המגויסים בצו 8 בחלוקה מאוזנת בין הפקולטות, תוך יצירת מתווה מותאם.

הפורום דיקאני הפקולטות לרפואה בישראל קיים דיונים מעמיקים וגיבש מתווה וקריטריונים שיאפשרו שילובם בפקולטות לרפואה בישראל כבר בשנה"ל תשפ"ד. דיקאני הפקולטות (במסגרת ור״ה) הודיעו גם כי תיבדק מחדש מועמדותם של נרשמים לבתי ספר לרפואה בארץ השנה שנקודות בודדות מנעו את קבלתם.

ועדת קבלה ארצית, בה יהיו חברים נציגים מכל בתי הספר לרפואה בישראל, הוקמה לצורך לביצוע המתווה. חברי הוועדה ידונו בבקשות והוועדה תקבע את מספר המתקבלים לכל אחד מבתי הספר לרפואה ולאילו תכניות (שלוש, ארבע או שש שנתיות), בהתאם ליכולת של כל אחד מבתי הספר להגדיל את מספר הסטודנטים.

המתווה מתייחס למי שגויס בשבעה באוקטובר ושירת במילואים לפחות 30 ימים וכן מי שקרוב משפחה שלו מדרגה ראשונה נמנה על קבוצת החטופים או החללים בטבח.

בנוסף החליט פורום הדיקאנים כי יש להוקיר ולהקל על מועמדים שנרשמו ללימודי רפואה השנה (תשפ"ד), גויסו אף הם בצו 8 מהשבעה באוקטובר, עברו את כל מסלול הקבלה לרפואה, אך חסרו נקודות בודדות על מנת להתקבל. קריטריונים לקליטה של מספר מצומצם של מועמדים אלה יגובשו בהקדם ויפורסמו בנפרד. מדובר בסטודנטים שעברו את כל מסלול הקבלה לרפואה, לא התקבלו לאף אחד מבתי הספר לרפואה בישראל, אך לא נרשמו או לא התקבלו ללימודי רפואה בחו"ל.

על פי ההודעה, "המתווה יהיה ייחודי וחד פעמי ונובע כולו ממלחמת חרבות ברזל. הוא יחול על שנת הלימודים תשפ"ד בלבד ואין בו כדי להוות תקדים לקבלה ללימודים בשנים אחרות או בתחומי ידע אחרים. כל הנקלטים במסלול יהיו חייבים בכל החובות האקדמיים במעבר משנה לשנה, ככלל הסטודנטים לרפואה בישראל".

תנאי הבסיס לביצוע המתווה הוא קבלת מימון מלא של המדינה לקליטת הסטודנטים הנוספים.

לפרטי המתווה, הקריטריונים לבדיקת מועמדות ותנאי הסף – ליחצו כאן.

המעוניינים יוכלו לפנות למייל: [email protected]

נושאים קשורים:  סטודנטים לרפואה,  לימודי רפואה,  סטודנטים לרפואה בחו"ל,  ישראל במלחמה,  פקולטות לרפואה,  חדשות
תגובות

כל הכבוד.
צריך לקבל את כולם,מגיע להם, בהשקעה הנדרשת במהלך הלימודים סטודנטים האלה יסגרו את הפערים הקיימים.

אנונימי/ת
04.12.2023, 21:37

מה הקשר בין תרומה לצבא לבין קבלה לבית ספר לרפואה למי שלא עמד בתנאי הסף? האם יש אפשרות לקבל תואר במשפטים או רישיון נהיגה על משאית במתווה דומה?

05.12.2023, 06:13

גם אחרי מלחמת יום כיפור התקבלו סטודנטים ישראלים מחו"ל להמשך הלימודים באוניברסיטה העברית , וזו בהחלט תגובה הולמת למאמץ גם היום

אנונימי/ת
06.12.2023, 10:47

מידי פעם שבה ועולה השאלה האם ישראל היא מדינה שיש לה צבא,או שהיא צבא שיש לו מדינה
עצם התכנות התנודה מעורר בי כאזרח וכרופא תחושת אי נוחות ואפילו מבוכה:
מועמדים ללימודי רפואה נדרשים לכישורים מוגדרים,לא צהליים ולא לאומניים.
רצוי שיעמדו בדרישות הקבלה כדי לטפל במי מאתנו בהמשך ...

טוב מאד! צעד ראוי ביותר, אנא התעלמו מרעשי הרקע! סטודנטים שגויסו בצו 8 ולומדים בחו'ל במקרה הטוב יפספסו שנה, ובמקרה הרע יסולקו מהלימודים. חלקם בשנים מתקדמות! זה המעט שאפשר לעשות עבורם