ישראל במלחמה

המומחה הישראלי שמגייס רופאים גרמנים לפעול נגד אנטישמיות

ד"ר רוני אייכל, מנהל המחלקה הנוירולוגית ב"שערי צדק", לא יכול היה לשתוק אל מול גילויי האנטישמיות באירופה ובארה"ב | מאות רופאים מגרמניה כבר הצטרפו לקבוצה שהקים למען ישראל

ד"ר רוני אייכל, מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי שערי צדק. "קיימת השפעה של ארגונים טרוריסטים כמו חמאס על הקהילה הרפואית הגרמנית, בעיקר בקרב רופאים מהגרים"

ד"ר רוני אייכל, מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים, הקים קבוצה עם מאות רופאים בכירים מגרמניה שפועלים להסברה ולסולידריות עם ישראל.

במסגרת היוזמה, מאות רופאים גרמנים קיבלו מידע על הטבח שביצע החמאס מבכירי הרפואה בארץ, ובזכות החשיפה והמידע החשוב התגייסו לפעילות בינלאומית למען ישראל. הקבוצה פנתה במכתבים רשמיים לארגון הבריאות העולמי ולצלב האדום בדרישה לפעול למען ישראל ולמען החטופים.

ד"ר אייכל מספר: "הקמתי את הקבוצה כי ראיתי שהמידע הנכון והאמיתי לא מגיע לקולגות שלנו בעולם. העולם צריך לדעת את האמת וזה מה שאנו עושים. מספר הרופאים שמצטרפים מדי יום ליוזמה רק הולך וגדל ואנו כבר רואים השפעה גם בגרמניה וגם ברחבי אירופה. אנו נמשיך לפעול למען ישראל בכל מקום שנוכל".

בשיחה עימו סיפר ד"ר אייכל כי הוא גדל בקלן, גרמניה, במשך 25 שנה, לאחר שמשפחתו, ניצולת שואה, עברה לשם מרומניה בהיותו בן שנתיים. לימודי רפואה עשה בגרמיה ובגיל 27 עלה לישראל.

"במשך חיי לא נתקלתי באנטישמיות בגרמניה אך כבר בגיל צעיר הבנתי שהמצב בגלות מאוד שברירי ויכול להשתנות ולכן רציתי לעלות ארצה ולשרת בצבא", הוא מספר. "גדלתי במשפחה ציונית וחלק גדול ממשפחתי חי בארץ. שפת האם שלי גרמנית, הילדים שלי משרתים ביחידות מיוחדות ואני עצמי שימשתי כרופא גדודי וגם בתפקידים פיקודיים בצבא".

על היוזמה להסברה סיפר כיצד "אחרי השבעה באוקטובר, העבודה בבית החולים המשיכה ואנו פעלנו על אוטומט. כשראינו את התגובות בחו"ל וגם בכתבי עת הרפואיים ובכלל, כעסנו. אנחנו מבינים שבמדינות כמו ארה"ב, קנדה ובריטניה, אוכלוסיית המהגרים הגדולה נקלטה בקרב החוגים הליברליים ולכן רואים את ההשפעה של האוכלוסיה הזו בקרב החוגים הליברלים.

"כמי שמאוד מאמין שגרמניה הפנימה את ההיסטוריה והשתנתה, הפתיע אותי שלא שמעתי גינוי בולט על ידי ארגונים רפואיים ופניתי במכתב להסתדרות הרפואית הגרמנית לדרוש מהם שלושה דברים - גינוי מהר למעשי החמאס, הדרישה לשחרר את החטופים וגינוי האנטישמיות החדשה בגרמניה. לא קיבלתי תשובה לכך, לא היה מענה.

"הבנתי שכאיש פרטי לא אצליח לעשות מהלך ולכן פניתי לארגון רופאים יהודים גרמנים שפועל בגרמניה, בראשות פרופ' רותם לנצמן הישראלי. במהירות התחלנו להתארגן לפגישת זום עם 40 רופאים יהודים גרמנים והקמנו קבוצה בשם 'רופאות ורופאים נגד אנטישמיות'. המטרות שלנו היו לשכנע ארגונים רפואיים בגרמניה לצאת בהצהרות למען ישראל: גינוי החמאס, שחרור החטופים ויציאה נגד האנטישמיות בגרמניה, שכוללת גם את זכותה של ישראל להגן על עצמה".

ד"ר אייכל ממשיך ומספר כי למרות שאנטישמיות בקרב רופאים בגרמניה היא נדירה מאוד, בסוף השבוע האחרון נעצר בגרמניה רופא בכיר בבית חולים בעיר בורכום, שלא רק שהוא תומך חמאס, אלא שהוא מנהל תא ארגוני של חמאס. הידיעה על כך פורסמה בעיתון הבילט הגרמני. "זה מראה שיש כבר השפעה של ארגונים טרוריסטים כמו חמאס על הקהילה הרפואית הגרמנית, בעיקר בקרב רופאים מהגרים".

על מנת לגייס רופאים נוספים, נערכות אחת לשבוע הרצאות זום הקשורות למתקפה בשבעה באוקטובר, בהן משתתפים בכל פעם כ-160 רופאים גרמנים לא יהודים. קהל המשתתפים משתנה בהתאם לתחום מקצועו של המרצה. "כשהיתה הרצאה של ד"ר חן קוגל, מנהל המכון הפתולוגי בישראל, הקשיבו לה רופאים פורנזיים. בהרצאה אחרת דיבר ד"ר צחי סלוצקי, סגן מנהל המלר"ד ב'סורוקה' לרופאים מתחום הרפואה הדחופה וכן ערכה הרצאה של פרופ' עופר מרין, מנכ"ל 'שערי צדק'".

במקביל, הרופאים חותמים על עצומה באתר הבינלאומי Petition online. עד כה חתמו עליה כ-563 רופאים, 511 מהם מגרמניה. בהרצאות הקרובה יתארח נציג הצלב האדום בגרמניה, שיסביר את פעילות הצלב האדום מול החמאס ומדוע אינם מצליחים לבקר את החטופים. בהרצאה אחריה ידבר פסיכיאטר על השיקום הפסיכו-תרפויטי של הניצולים מהמסיבה ברעים. הקבוצה הקימה פרופילים ברשתות החברתיות - אינסטגרם, איקס (טוויטר) ולינקדאין, דרכן הם מקווים להגדיל את מספר הרופאים שנחשפים למסרים.

נושאים קשורים:  הסברה,  אנטישמיות,  גרמניה,  חדשות,  ד"ר רוני אייכל,  ישראל במלחמה,  שערי צדק
תגובות
אנונימי/ת
27.11.2023, 19:14

כל הכבוד! יוזמה חשובה.

רוני הייתה ונשארת אישיות כובשת.
הלוואי ותצליחו במשימתכם הלא פשוטה.