חדשות

תקציב ועדת סל שירותי הבריאות: 650 מיליון שקל

ההודעה על תקציב סל התרופות ל-2024 ניתנה טרם מינוי חברי ועדת הסל והעומד בראשה | שר הבריאות אוריאל בוסו על העיכוב בעבודת הוועדה: "הוועדה תתכנס בימים הקרובים"

טדרוס

שר הבריאות אוריאל בוסו מסר אתמול (ד') כי ועדת סל התרופות לשנת 2024 תתכנס בימים הקרובים. עוד אמר כי התקציב יעמוד על 650 מיליון שקל. לעניין מינוי חברי הוועדה אמר השר כי יש הסכמה כמעט על כל החברים בוועדה.

דבריו של השר בוסו נמסרו בעקבות שאילתה דחופה שהעלתה חה"כ טטיאנה מזרסקי (יש עתיד) לנושא העיכוב בתחילת עבודת הוועדה. על כך מדווחת הבוקר (ה') מיטל יסעור בית-אור בישראל היום.

"עשרות אלפי חולים ממתינים לכינוסה של ועדת סל התרופות שהחלטותיה עשויות לשפל ולהציל את חייהם. מתי צפויה הוועדה להתכנס?", שאלה חה"כ מזרסקי.

השר בוסו השיב כי "לאור חשיבות הנושא, על אף המצב במדינה, הוחלט כי הוועדה תתכנס בימים הקרובים. תקציב הסל יעמוד על 650 מיליון שקל. בשנה שעברה הוועדה החלה את עבודה בתחילת אוקטובר, כך שאין עיכוב משמעותי". אשתקד עמד תקציב הוועדה על 550 מיליון שקל.

כשנשאל האם כל חברי הוועדה קיבלו מינוי, השיב השר בוסו כי  לגבי 70%-80% מהשמות יש הסכמות. "אנחנו עדיין בשיח עם האוצר, גם בנוגע ליושבת הראש, שהיא מצוינת. בכל מקרה כל חברי הוועדה יקבלו את המינוי יחד, והיא תורכב מרופאים, כלכלנים ומומחים לאתיקה".

פרופ' דינה בן יהודה, מנהלת האגף ההמטולוגי בבית החולים הדסה עין כרם ודיקנית הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, תעמוד כנראה בראש הוועדה גם השנה.

הוועדה כוללת חברים ממערכת הבריאות (נציגי משרד הבריאות, קופות החולים, בתי החולים), נציגי משרד האוצר ונציגי ציבור הכוללים מומחים מתחומי הרפואה השונים, מתחומי האתיקה, הכלכלה, הרווחה ומתחומים נוספים. מבנה זה של ועדת הסל נקבע על מנת להבטיח כי החלטות הוועדה יתקבלו מתוך ראייה חברתית-ציבורית כוללת, בשים לב להיבטים ציבוריים שונים הקשורים לסוגיה המורכבת שבפני הוועדה, וזאת לצד נקודת המבט המקצועית רפואית ובהתחשב במסגרת המשאבים שהקצתה הממשלה לסל הבריאות עבור שנת התקציב הבאה.

בראשית השבוע פנו ארגוני חולים לשר בדרישה לזרז את תחילת הדיונים המתחילים מדי שנה בספטמבר ונמשכים שלושה חודשים עד לסוף השנה על מנת שהסל יעודכן בתחילת השנה העוקבת. אשתקד מונתה יו"ר הוועדה לשנת 2023 כבר בחודש ספטמבר 2022 והכינוס הראשון של הוועדה נערך ב-18 בספטמבר.

נושאים קשורים:  שר הבריאות אוריאל בוסו,  סל התרופות,  חדשות,  ועדת סל התרופות,  פרופ' דינה בן-יהודה
תגובות