ישראל במלחמה

כוחות צה"ל העבירו אינקובטורים וציוד רפואי לביה"ח שיפא בעזה

נמשכת פעילות צה"ל במרחב ביה"ח שיפא שבו פועלת מפקדת החמאס | דובר צה"ל מדגיש: "הפעולה לא נועדה לפגוע בחולים, בצוותים הרפואיים ובאזרחים השוהים בבית החולים"

העברת האינקובטורים מישראל לעזה. צילום: דובר צה"ל

כוחות צה״ל ממשיכים גם היום לפעול באופן ממוקד בחלק ממרחב בית החולים שיפא בעזה, בו הם סורקים אחרי תשתיות ואמצעי טרור של ארגון הטרור חמאס. כך נמסר הבוקר (ד')  מדובר צה"ל.

לפעולה קדם מאמץ לפינוי בית החולים מחולים וחוסים, ואף נפתח ציר מעבר מיוחד ממנו. הנהלת בית החולים עודכנה מבעוד מועד על הכניסה למתחם שהתרחשה אתמול בלילה.

דובר צה"ל דיווח כי מדובר ב"מבצע מדויק וממוקד המתבצע נגד חמאס באזור מאוד ספציפי בבית החולים שיפא. חיילינו הוכשרו במיוחד למצב הזה וממשיכים להדגיש שאנחנו במלחמה רק עם חמאס. אנו ממשיכים לעשות כל שביכולתנו כדי לצמצם את הסיכון לאזרחים".

מוקדם יותר אתמול (ג') צה"ל הניח בפתח בית החולים שיפא אינקובטורים, ציוד רפואי ומזון תינוקות. "צוותים רפואיים של צה"ל יחד עם חיילים דוברי ערבית נוכחים בשטח כדי לוודא שהציוד הרפואי יגיע לאלה הזקוקים לו", נמסר מדובר צה"ל.

עוד צוין כי כוחות צה״ל פועלים כנגד ארגון הטרור חמאס בחלק מסוים של בית החולים בהתבסס על מידע מודיעיני וצורך מבצעי. "הפעולה לא נועדה לפגוע בחולים, בצוותים הרפואיים ובאזרחים השוהים בבית החולים", הודגש.

נושאים קשורים:  ישראל במלחמה,  בית החולים "שיפא",  עזה,  דובר צה"ל,  חדשות
תגובות

צודק לחלוטין

אנונימי/ת
17.11.2023, 10:56

מתי כבר יבין עם ישראל שמגדלים באינקובטורים האלה מחבלים חדשים?

17.11.2023, 19:25

ישנה קבוצה קטנה וקולנית של רופאים שמגיבים באופן קבוע באתר זה בצורה שמביישת את תואר הרופא שהם נושאים
בצדק,תגובתם אנונימית