ישראל במלחמה

סוכנויות האו"ם: להפסיק מיידית את ההתקפות על בתיה"ח בעזה

המנהלים האזוריים של UNFPA ,UNICEF ו-WHO קוראים להפסקת אש הומניטארית: "העולם לא יכול לעמוד מנגד כשבתי חולים הופכים לזירות של מוות, הרס וייאוש"

בית החולים אל-שיפא בעזה 10 בנובמבר 2023. צילום: פלאש 90

המנהלים האזוריים של סוכנויות האו"ם, ארגון הבריאות העולמי (WHO), יוניצ"ף (UNICEF) והקבוצה לפיתוח בר-קיימא (UNFPA) קראו אתמול (א') לפעולה בינלאומית דחופה כדי לסיים את ההתקפות המתמשכות על בתי חולים בעזה.

"נחרדנו מהדיווחים האחרונים על התקפות על ובסביבת בית החולים אל-שיפא, בית החולים אל-רנטיסי נאסר לילדים, בית החולים אל-קודס ואחרים בעיר עזה ובצפון עזה, שבהן נהרגו רבים, כולל ילדים. פעולות איבה אינטנסיביות סביב כמה בתי חולים בצפון עזה מונעות גישה בטוחה לצוותי בריאות, לפצועים ולחולים אחרים", נכתב בהצהרה.

הכותבים מציינים כי הדיווחים שהתקבלו מספרים על תינוקות ופגים מתים בשל הפסקת חשמל, חמצן ומים בבית החולים אל-שיפא. "ב-36 הימים האחרונים, ארגון הבריאות העולמי רשם לפחות 137 התקפות על שירותי בריאות בעזה, שבהן נהרגו 521 הרוגים ו-686 פצועים, כולל 16 מקרי מוות ו-38 פציעות של עובדי בריאות בתפקיד".

הכותבים מציינים כי "התקפות על מתקנים רפואיים ואזרחים אינן מתקבלות על הדעת ומהוות הפרה של החוק והאמנות הבינלאומיות הומניטריות וזכויות אדם. אין לשלול את הזכות לפנות לסיוע רפואי, במיוחד בעתות משבר. יותר ממחצית מבתי החולים ברצועת עזה סגורים. אלה שעדיין מתפקדים יכולים לספק שירותי חירום מוגבלים ביותר, ניתוחים מצילי חיים ושירותי טיפול נמרץ".

ההצהרה מסתיימת בקריאה: "העולם לא יכול לעמוד מנגד כשבתי חולים, שאמורים להיות מקלט בטוח, הופכים לזירות של מוות, הרס וייאוש. יש צורך כעת בפעולה בינלאומית החלטית כדי להבטיח הפסקת אש הומניטארית מיידית ולמנוע אובדן חיים נוסף, ולשמור על מה שנותר ממערכת הבריאות בעזה. נחוצה כעת גישה ללא הפרעה, בטוחה ומתמשכת כדי לספק דלק, אספקה רפואית ומים לשירותים אלה להצלת חיים. האלימות חייבת להסתיים עכשיו".

נושאים קשורים:  עזה,  ישראל במלחמה,  האו"ם,  חדשות,  ארגון הבריאות העולמי,  בתי חולים,  זכויות אדם,  הפסקת אש
תגובות
13.11.2023, 18:53

שהאו"ם וסוכנויות הרשע שלו ילכו לעזאזאל.

אנונימי/ת
13.11.2023, 19:25

העולם בכיף עומד מנגד שבתי חולים הופכים לבסיסי טרור, שיהודים נשחטים, הכל בכיף

אנונימי/ת
13.11.2023, 19:59

איפה האחים שלכם? למה לא קופצים כולם לקבל את החולים והפצועים שלכם? כמה מפגינים אנטי ישראל דהרו האמונים לקבל את החולים שלכם? האמת? אף אחד. ואתם יודעים למה? כי לכל ה״אחים״ שלכם מותר חשוב שיהיה להם ״כלף״ נגד ישראל מאשר לעזור לכם. כיפה היה או״ם כל השנים שחפרתי מנהרות? סליכה, הגענו לנקודה ש״או אנחנו או הם״. צה״ל מנסה לעזור לכם לפנות את החולים. מי מנסה למנוע מכם? אההה…

אנונימי/ת
13.11.2023, 20:19

מערכת DOCTORS ONLY האם אתם מפרסמים כתבות לרופאים ישראלים או לרופאים בשירותי בריאות חמאס????? אין ספק, בחרתם את הצד. כמובן, לא הצד הישראלי. תפסיקו אם הפרופגנדה!!! עם רוב הרופאים יפסיקו לשלם להסתדרות (כול אחד סביב 3000 לשנה) מה יהיה? לא חושבת שקטר ירצה לתמוך בכם.

אנונימי/ת
13.11.2023, 22:21

לא תזכירו במילה אחת שמדובר בבסיסי חמאס ? הפכתם להיות שוויצרים ? בושה.

14.11.2023, 10:35

שלום
לאור דבריו של הבוס של האום , ברור תגובות הגרורות .
התגובה חייבת להיות ציטוטים מדבריו .
לי אין סבק של המוסדות האלו נהנים משוחד של מדינות ערביות .

15.11.2023, 23:03

חייב לומר שמערכת doctors only פועלת לפי אגנדה פוליטית די ברורה והמבין יבין . אף מילה אחת על החטופים והפרת זכויותיהם נשים וילדים ופעוטות. מה שכן יש בשפע זה רמזים לביקורת על צה"ל .
מזכיר שבית החולים שיפא הינו קן טרור ומפקדה של חנאס על כן גם לפי החוק הבינלאומי אין לו "הגנה" של מתקן רפואי , כנ"ל לגבי הצוותים הרפואיים של שיפא ואחרים ,אם הם משתפים פעולה עם חמאס כמוהם כמחבלים.

אנונימי/ת
19.11.2023, 01:24

צודק לגמרי. כל זה התחיל מאז שיו"ר הר"י הכניס את הארגון לתוך המסע הפוליטי, במקום לשמור על ארגון הרופאים נקי וטהור כפי שחשבנו