ישראל במלחמה

מדינות אירופה מתגייסות לשליחת בתי חולים צפים לעזה

ספינות שיגיעו מאיטליה, צרפת ויוון יהוו אלטרנטיבה לבתיה"ח בעזה | ספינה ובה 170 אנשי צוות רפואי כבר יצאה מאיטליה | נושאת מסוקים צרפתית עם יכולות ניתוחיות, תרופות וכוח אדם, תעגון בקרוב מול חופי עזה

הספינה האיטלקית בדרכה לעזה. צילום: הרשת החברתית

איטליה תשלח ספינת בית חולים קרוב לחוף עזה, על כך דיווחה אתמול (ד') סוכנות הידיעות רויטרס. הסוכנות מצטטת את שר ההגנה האיטלקי גידו קרוסטו, שאמר כי הספינה יצאה היום מנמל צ'יוויטווקיה שבמערב איטליה עם 170 אנשי צוות, ביניהם צוותים שהוכשרו למצבי חירום רפואיים. הוא הוסיף ואמר כי איטליה פועלת גם לשליחת בית חולים שדה לעזה.

איטליה, יוון וצרפת נענו עד כה לבקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לשלוח בתי חולים צפים כדי להוות אלטרנטיבה לבתי החולים בעזה, זאת בנוסף לבתי חולים שדה שהוקמו בגבול עם מצרים.

מנהיגים מהעולם המערבי ייפגשו היום (ה') בפריז כדי לתאם סיוע ועזרה לפצועים הפלסטינים בעזה ובין השאר ידונו ביצירת מסדרון ימי, מתקנים רפואיים ימיים ובתי חולים שדה. על פי דיווח של סוכנות רויטרס, צרפת הציעה להרחיב את המסדרון לפינוי פצועים קשה באמצעות ספינות בית חולים שיעגנו בים התיכון מול חופי עזה.

גורמים צרפתיים אמרו לסוכנות שהם דנים בנושא עם הרשויות הישראליות והמצריות וכי נדרשת מסה קריטית של ספינות מכמה מדינות כדי לספק את היכולת הרפואית הנדרשת. צרפת מכינה לשם כך נושאת מסוקים הכוללת מיטות, יכולות ניתוחיות, תרופות וכוח אדם שעל פי ההערכות תגיע לאזור רק בעוד עשרה ימים.  אחד הדיפלומטים שהתראיין לכתבה אמר כי "המצרים לא רוצים בתי חולים שדה מרובים בצד שלה".

אל"מ אלעד גורן, ראש המחלקה האזרחית של מתאם פעולות הממשלה בשטחים, המצוטט ברויטרס אמר כי "הכוונה היא להביא ספינה עם אנשי מקצוע וציוד רפואי. אנחנו עובדים עם הצרפתים ועם המצרים כדי לנסות לבנות מנגנון לפינוי פצועים".

נושאים קשורים:  סיוע הומניטרי,  בתי חולים צפים,  חדשות,  עזה,  צרפת,  איטליה,  נושאת מטוסים,  ישראל במלחמה
תגובות

DOCTORS ONLY משהו טוב על הרופאים הגיבורים במילוים? על הרופאים בשטח, בביתי חולים שעובדים קשה ומצילים חיים??? לה הכול סביב עזה ועל עזה? זה מה מענין אותכם? עזה? מוזר במילים עדינות.