ישראל במלחמה

היערכות להעברת מטופלים מביה"ח כרמל לביה"ח הממוגן ברמב"ם

על פי הסכם בין שני בתי החולים החיפאים, כ-100 מאושפזים במחלקות שאינן ממוגנות ב"כרמל" יעברו במצב של הסלמה בטחונית לבית החולים הממוגן במרכז הרפואי רמב"ם

מימין, פרופ' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם וד"ר אבי גולדברג, מנהל ביה"ח "כרמל", בקומה הממוגנת ברמב"ם. צילום: דוברות רמב"ם

כ-100 מטופלים המאושפזים במחלקות שאינן ממוגנות בבית החולים כרמל יעברו במצב של הסלמה בטחונית לבית החולים הממוגן במרכז הרפואי רמב"ם. על כך הוחלט בהסכם בין שני בתי החולים החיפאים כחלק מההיערכות להתחממות הגזרה הצפונית.

בית החולים הממוגן של רמב"ם, שנמצא בקומה מינוס 3 בחניון בית החולים, נחנך בתקופת הקורונה. לפני כחודש הורה פיקוד העורף להנהלת בית החולים להכשיר את בית חולים תת קרקעי למקרה של הסלמה בגזרה הצפונית. בבית החולים התת קרקעי כ-700 מיטות והוא נועד לטיפול במצבי חירום בתנאי מיגון מלא. בבית החולים כרמל, לעומת זאת, מעט מהשטחים ממוגנים. לפיכך גיבשו מנהלי שני בתי החולים תכנית משותפת להעברת מטופלים בהתאם לצורך ובהחלטה מתואמת של בתי החולים, משרד הבריאות וקופת החולים הכללית.

צוותים מבית החולים כרמל, בסיוע עמיתיהם ברמב״ם, השלימו בימים אלה את ההכנות וההצטיידות המקדימה להכנת מתחם שיועד לחולים שיגיעו מ"כרמל" בעת הצורך. ״בשעת חירום, כל המחסומים נופלים. נתנו פתרונות לכל הבעיות ושיתפנו פעולה על מנת לעקוף את כל המכשולים״, אמרו מנהלי בתי החולים פרופ' מיקי הלברטל (רמב"ם) וד"ר אבי גולדברג ("כרמל").

צוותים בתי החולים, מנהלים ועובדים, רפואה סיעוד, מנהלה ולוגיסטיקה, רוקחות ומקצועות הבריאות, נפגשו לאחרונה והם מדווחים כי נוצרו חיבורים שישרתו את הצוותים בשעת חירום וגם בימי שגרה.

נושאים קשורים:  בית חולים כרמל,  רמב"ם,  בית חולים ממוגן,  חדשות,  ישראל במלחמה,  פרופ' מיקי הלברטל,  ד"ר אבי גולדברג
תגובות