ישראל במלחמה

מאות אחים ואחיות יתגברו את מערך הסיעוד בבתי החולים

משרד הבריאות מקצה 35 מיליון שקל לחיזוק כוח האדם הסיעודי ופותח 300 תקנים לאחים ואחיות בבתי החולים | בנוסף, אושרו תקנות למעבר למתכונת חירום ולהארכת משמרות העבודה של הצוותים הרפואיים

אחיות ב"הדסה עין כרם". צילום ארכיון: יונתן סינדל/ פלאש 90

משרד הבריאות פותח 300 תקנים חדשים לאחים ואחיות בבתי החולים לחמישה חודשים לפחות, כך דיווחה אתמול (א') עדי כהן בדה מרקר.

על פי הדיווח, על מנת לתגבר את מוכנות בתי החולים בכל שעות היממה ובפרט את חדרי הניתוח וטיפול נמרץ, יוקצו כ-35 מיליון שקל למהלך, שיסייע גם לסגור פערים בכוח אדם שנוצרו בשל גיוס המילואים הנרחב. על ההקצאה כתב מנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לשורת גורמים במערכת הבריאות.

בכיר במשרד הבריאות מצוטט בדיווח: "מתחילת המלחמה אנחנו חווים חוסר משמעותי מאוד בצוותים גם בגלל גיוס המילואים של אנשי צוות ובני ובנות זוג וגם עקב ההשבתה של מסגרות החינוך, שמורגשת היום בעיקר בקו העימות, היכן שהצורך באותם צוותים רפואיים הוא הגבוה ביותר.

"לצד זה", אמר, "יש רצון משמעותי ליציבות גדולה יותר במערכי החירום שלנו. אנחנו רוצים שהם יהיו זמינים ומוכנים לכל תרחיש, יותר מאשר בשגרה ומסביב לשעון. כל זה העלה את הצורך לעיבוי זמני של תקני האחיות לכלל בתי החולים - ובדגש על אלה שבקו החזית״. הבכיר הוסיף ואמר כי כ-600 אחים ואחיות עברו את מבחני ההכשרה ומוכנים לקליטה.

בדיווח מצוין כי משרד הבריאות נקט מספר צעדים מתחילת המלחמה לשם עיבוי כוח האדם במוסדות הבריאות. ביניהם, פרסום גיוס בשכר של סטודנטים במקצועות הרפואה והסיעוד ואישור תקנות שיאפשר לבתי החולים לעבור במידת הצורך למתכונת חירום, שכוללת הארכת המשמרות של הצוותים הרפואיים וצוותי הסיעוד. לפי תקנות אלו, במקום שלוש משמרות ביממה של 8 שעות כל אחת, יוכלו בתי החולים לעבוד במתכונת של שתי משמרות ביממה - 12 שעות כל אחת. בשבוע הראשון למלחמה יושמו תקנות אלו בבתי החולים סורוקה בבאר שבע וברזילי באשקלון.

נושאים קשורים:  מערך הסיעוד,  אחים ואחיות,  חדשות,  משרד הבריאות,  מתכונת חירום,  משמרות,  ישראל במלחמה
תגובות