ישראל במלחמה

מנכ"ל אזור אירופה ב-WHO: "אפיץ בכל העולם את הזוועות של חמאס"

את הדברים אמר ד"ר הנס קלוגה בפגישה עם שר הבריאות אוריאל בוסו | השר דורש מארגון הבריאות העולמי לקחת חלק במאמץ לשחרור החטופים ולאפשר גישה לצלב האדום

שר הבריאות אוריאל בוסו בפגישתו עם ד"ר הנס קלוגה, מנכ"ל אזור אירופה בארגון הבריאות העולמי. צילום: דוברות משרד הבריאות

"אפיץ ואדווח בכל העולם את הזוועות והאכזריות של ארגון הטרור חמאס", כך הצהיר ד"ר הנס קלוגה, מנכ"ל איזור אירופה של ארגון הבריאות העולמי בפגישה שנערכה אתמול (ד') בינו לבין שר הבריאות אוריאל בוסו.

בפגישה שנערכה אתמול (ד') בחמ"ל משרד הבריאות באיירפורט סיטי, דנו השניים בצורך לדאוג לבריאותם של החטופים הישראלים שבידי חמאס, ובדרישה הישראלית לקדם מענה רפואי לתושבי עזה הפצועים מחוץ לאיזורי הלחימה.

השר בוסו ציין בפני ד"ר קלוגה כי ישראל נחושה להגן על עצמה וכי לממשלת ישראל אחריות על כעשרה מיליון אזרחים, מכל הדתות והגילאים, שהוצב נגדם איום קיומי רק בשל היותם ישראלים.

שר הבריאות הדגיש כי ישראל נמנעת ככל האפשר מפגיעה בחפים מפשע ומעוניינת לאפשר לפצועים מעזה לקבל טיפול מיטבי, אך עם זאת לא תימנע בשום אופן ממטרות המלחמה, בהן להגיע למנהיגי חמאס-דאע"ש המסתתרים בבתי חולים ומשתמשים בילדים, נשים וקשישים כמגן אנושי.

עוד אמר השר כי הוא מצפה שארגון הבריאות העולמי יכיר בכך שארגון הטרור חמאס-דאע"ש הינו הצד התוקפן והרצחני שפעל בניגוד לכל אמות מידה מוסריות, חולל את המלחמה וגם כעת אחראי למצב ההומניטרי הקשה בעזה ולפגיעה בבלתי מעורבים וחפים מפשע מבני עמו. כל זאת, בעודו מחזיק בכ-240 ישראלים חטופים בתנאים קשים וללא מתן גישה לשירותים רפואיים או גישה לאנשי הצלב האדום.

השר בוסו ביקש כי ארגון הבריאות העולמי ייקח חלק במאמץ לשחרור החטופים וידרוש שתינתן אליהם גישה לצלב האדום ולגופים הבינלאומיים.

ד"ר קלוגה הביע זעזוע עמוק ממתקפת הטרור של חמאס ושיבח את תפקודה של מערכת הבריאות הישראלית ובפרט את זה של בתי החולים סורוקה וברזילי, לנוכח כמות הפצועים הגדולה שהגיעה אליהם.

שר הבריאות הודה לד"ר קלוגה על תמיכתו רבת השנים במדינת ישראל ובמשרד הבריאות ועל היותו הגורם הבכיר הראשון מארגון הבריאות העולמי שעמד לצדנו וגינה את המעשים השפלים של חמאס. "כולם צריכים להבין שארגון הטרור חמאס-דאע"ש הוא התוקפן, ואנו מצפים לתמיכה עולמית במלחמתנו הצודקת ולהבטחת שלומם של אחינו החטופים והשבויים ברצועה", ציין בוסו.

נושאים קשורים:  ד"ר הנס קלוגה,  ארגון הבריאות העולמי,  ישראל במלחמה,  חדשות,  שר הבריאות אוריאל בוסו,  חמאס,  עזה
תגובות
אנונימי/ת
03.11.2023, 09:12

הבוס האנטישמי שלו יודע שהוא לטובתנו..?!