ישראל במלחמה

"איכילוב": עתירה בינלאומית למתן טיפול רפואי דחוף לבני הערובה

המרכז הרפואי ת"א קורא לעמיתים ברחבי העולם לחתום על עצומה להענקת סיוע רפואי הומניטרי לחטופים הישראלים בעזה | 12 מבני משפחתה של רופאה מביה"ח נרצחו או נחטפו על ידי חמאס

ד"ר יעל אדוני טמיר, מומחית ברפואת משפחה וגריאטריה ב"איכילוב". "כעת זה הזמן שלכם להציל את משפחתי ואת כל החטופים האחרים". צילום: youtube

במסגרת ההתגייסות למאמצי ההסברה של אנשי רפואה בישראל לעמיתיהם ברחבי העולם, קורא בית החולים איכילוב לכל הרופאים, אנשי מקצוע בתחום הבריאות ומוסדות בריאות בעולם לחתום על עצומה שכותרתה "עתירה למתן טיפול רפואי דחוף לבני ערובה ישראלים המוחזקים על ידי חמאס".

בעצומה מתואר כיצד בשבת 7 באוקטובר פרץ חמאס במתקפה, חדר את הגבול ונכנס ליישובים אזרחיים בדרום ישראל. "הם פרצו לבתי משפחה במטרה לרצוח, לענות, לאנוס ולחטוף אזרחים ישראלים חפים מפשע באלימות ובכוונה", נכתב.

"מאז, למעלה מ-200 אזרחים חפים מפשע - בהם ילדים, נשים וזקנים - מוחזקים בשבי ברצועת עזה על ידי חמאס. רבים מהאזרחים התמימים הללו סובלים ממצב רפואי שדורש טיפול והם מוחזקים כבני ערובה ללא גישה לתרופות ולתשומת לב מקצועית שהם צריכים", מצוין.

המרכז הרפואי תל אביב סוראסקי מפציר בעולם "להכיר במצב חירום רפואי זה ובתנאים הבלתי אנושיים להם נתונים בני ערובה. זהו אסון הומניטרי, הדורש התייחסות מיידית. אנו דורשים להעניק סיוע רפואי הומניטרי באופן מיידי לבני הערובה הישראלים המוחזקים ברצועת עזה".

כותבי העצומה מבקשים מעמיתיהם להצטרף לדרישה למתן טיפול רפואי מציל חיים מיידי לכל בני הערובה הישראלים, כפי שנקבע במשפט ההומניטרי הבינלאומי, לרבות אמנת ז'נבה. "אזרחים חפים מפשע אלה זקוקים מאוד לטיפול רפואי, ויש למלא מיד את זכותם לטיפול רפואי, כפי שמוכרת בחוקי זכויות האדם הבינלאומיים, להענקת גישה מהירה לציוד רפואי חיוני, תרופות וטיפול מקצועי עבור אנשים במצבים מסכני חיים".

עוד מצוין כי שניים מהחטופים הם אישה מבוגרת עם מחלת פרקינסון  וגבר עם טרשת נפוצה, שנותרו ללא תרופות כבר יותר משבועיים. "שלילת הצרכים הרפואיים הבסיסיים הללו מהווה פגיעה חמורה בזכויותיהם ואינה מתקבלת על הדעת".

כותבי העצומה מבקשים עוד כי תובטח אספקת מזון, מים נקיים וצרכים בסיסיים לכל בני הערובה, וכך גם זכותם על פי זכויות אדם וחוקים הומניטריים בינלאומיים. "התנאים הבלתי אנושיים שהם נתונים להם כרגע הם בלתי נסבלים וחייבים להשתנות באופן מיידי", נכתב.

בתוך כך, בסרטון שהועלה ליוטיוב, ד"ר יעל אדוני טמיר, מומחית ברפואת משפחה וגריאטריה, מנהלת השירות הגריאטרי לחולה המאושפז ב"איכילוב", קוראת לקהילה הרפואית לפעול למען טיפול רפואי מיידי לחטופים.

ד"ר אדוני מספרת על 12 מבני משפחתה בגילים 3 עד 67 מקיבוץ בארי, שכמה מהם נרצחו ואחרים נחטפו על ידי חמאס או נעדרים. "כרופאה אני מחויבת להעניק טיפול וריפוי לכל מטופליי ללא הבדל. אני דורשת שמשפחתי והחטופים האחרים יקבלו טיפול רפואי מיידי. חלקם במצב רפואי הדורש טיפול וחלקם נפצעו תוך החטיפה.

"אני חוששת לבני משפחתי שאולי נפצעו וזקוקים לטיפול רפואי. אני קוראת לקהילה הרפואית הבינלאומית לדרוש שהחטופים בעזה יקבלו טיפול רפואי מיידית. כעת זה הזמן שלכם להציל את משפחתי ואת כל החטופים האחרים", אומרת ד"ר אדוני על רקע צילומים של בני המשפחה.

נושאים קשורים:  ישראל במלחמה,  חדשות,  איכיולב,  עצומה,  סיוע רפואי,  סיוע הומניטרי,  חטופים,  ד"ר יעל אדוני טמיר
תגובות