ישראל במלחמה

שר הבריאות דורש להקים מיידית כיתות כוננות חמושות בבתיה"ח

פנה אל השר לבטחון פנים בבקשה לחמש את כל מערכי האבטחה בבתי החולים בנשק ארוך ולהדק את האבטחה על מוסדות שיקומיים וגריאטריים ועל מרפאות קופות החולים בקהילה

טדרוס

שר הבריאות אוריאל בוסו דורש מהשר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, לקדם באופן מיידי הקמה של כיתות כוננות חמושות בכל בתי החולים בישראל.

במכתבו שנשלח אתמול (ד') אל בן גביר, כותב השר בוסו: "בשל מצב החירום בו אנו נתונים, עלתה רמת האיום הנשקפת לבתי החולים ולכלל מוסדות הבריאות. איומי טילים מצפון ומדרום, לצד איומים בהתקפות טרור בפנים הארץ, לרבות חשש לפגיעה בצוותים רפואיים, במאושפזים ובאזרחים הבאים בשערי בתי החולים, עד כדי סיכון ממשי לפגיעה בתפקוד בתי חולים".

השר בוסו מזכיר כי גיוס המילואים הנרחב גרם לכך שפחות ממחצית מהמאבטחים במוסדות הבריאות חמושים, "באופן החושף אותם לפגיעה ומערער מאוד את רמת האבטחה דווקא בשעה בה קיים צורך בהגברתה".

במכתב מפרט השר את ההגנה הנדרשת לבתי החולים ובין השאר סיוע בהקמת כיתות כוננות חמושות שתוקמנה באופן מיידי ותפעלנה בכל בתי החולים לאלתר, ובכלל זה אספקת נשקים לחימושן. בנוסף הוא מבקש להסיר חסמים והפניית מתנדבים חמושים לסיוע באבטחת המוסדות הרפואיים, לאפשר חימוש כל מערכי האבטחה בבתי החולים ב"נשק ארוך" והסרת המגבלות בנושא. בוסו מציין את ההיענות ליוזמה בנושא עם מתן האישור להקמתן של כיתות כוננות בשלושה בתי חולים בצפון.

כמו כן מציין שר הבריאות כי יש להדק את האבטחה גם על מוסדות שיקומיים וגריאטריים וכן על מאות המרפאות של קופות החולים בקהילה, הפועלות ללא אבטחה וללא אישורים להצבת מאבטח חמוש. "אבקש לכל הפחות, לאשר למוסדות אלה לחמש את אנשי האבטחה במשימות אותן הצליחו בקושי רב לאייש", כותב השר בוסו בפנייתו.

נושאים קשורים:  שר הבריאות אוריאל בוסו,  ישראל במלחמה,  אבטחה,  איתמר בן גביר,  חדשות,  בתי חולים
תגובות
אנונימי/ת
27.10.2023, 16:28

נו באמת, זה מה שצריך.... עומס של כלי נשק קטלניים בידיים של אנשים בלתי מיומנים שעוברים הכשרה של מטווח פעם במספר שנים ובראש יושב להם שהם יחידה ללוחמה בטרור. מרשם בטוח לקטסטרופה.

אנונימי/ת
28.10.2023, 06:26

אכן!

אנונימי/ת
28.10.2023, 16:59

לגמרי. לא לדבר על בזבוז הכסף.

אנונימי/ת
28.10.2023, 19:45

צוותים ערבים גם רשאים לשאת נשק? מעניין לדעת
שאלה נוספת, מה עמדת המשטרה? נשמע לכם היגיוני לקחת החוק לידיים!