מינויים

ד"ר אשר שלמון נבחר לחבר הוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי

ד"ר שלמון, מנהל האגף ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, נבחר לנציג ישראל בהנהגת ארגון הבריאות העולמי | ייכנס לתפקיד במאי 2024 לכהונה בת שלוש שנים

ד"ר אשר שלמון, מנהל האגף ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות

ד"ר אשר שלמון, מנהל האגף ליחסים בינלאומיים במשרד הבריאות, נבחר הבוקר (ד') לנציג ישראל לוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי, בוועידה האזורית של ארגון הבריאות העולמי המתקיימת השבוע באסטנה, קזחסטן. על התפקיד התמודדו נציגי חמש מדינות. המינוי ייכנס לתוקף במאי 2024 לתקופה של שלוש שנים.

ד״ר אשי שלמון אמר כי זהו כבוד גדול אך גם אחריות  להביא את קולה של מערכת הבריאות הישראלית להנהגת הארגון. "נתמקד בקידום תחומים במישור עולמי בהם ישראל מובילה כמו בריאות דיגיטלית, רפואה מותאמת אישית והיערכות לחירום. נפעל לכך שקולה של ישראל יישמע ברמה בעולמות המקצועיים".

שר הבריאות אוריאל בוסו בירך על המינוי ואמר כי "מערכת הבריאות של מדינת ישראל זוכה להכרה עולמית, בראש ובראשונה בזכות אנשי המקצוע המעולים שלה. מינויו של ד"ר שלמון לוועדת המנהל של ארגון הבריאות העולמי הוא תעודת כבוד. בטוחני שנסיונו, שאיפתו למצוינות ויכולותיו המוכחות יסייעו לקדם את מטרות הארגון. אני מאחל לד"ר שלמון הצלחה רבה".

משה בר סימן טוב, מנכ״ל משרד הבריאות, הוסיף כי "דווקא בימים אלה, שבהם נשמעים קולות בעולם המתנגדים לישראל ואנו רואים גילויי אנטישמיות בעולם, מינוי זה חשוב אף יותר. מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם ומייצגת את הרוח הישראלית ששואפת לחיים ושמה את צורכי האדם במרכז. אני מברך את ד״ר שלמון, איש מקצוע מעולה, על בחירתו כנציג ישראל ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד חשוב זה".

נושאים קשורים:  ד"ר אשר שלמון,  ארגון הבריאות העולמי,  חדשות,  מינויים
תגובות
25.10.2023, 19:30

כל הכבוד אשי, עלה והצלח!