ישראל במלחמה

משרד הבריאות הורה לא לטפל במחבלים בבתי החולים הציבוריים

במשרד הבריאות דרשו כי הטיפול בנושא יהיה באחריות צה״ל או השב״ס | מחבל שאושפז בשיבא הועבר לטיפול במתקן שב"ס | בתי חולים הצהירו כי לא מאושפזים אצלם מחבלים

בית חולים, העברת מאושפזים. אילוסטרציה

המון מארגון לה פמיליה התגודד אתמול מול חדר המיון של המרכז הרפואי שיבא  בתל השומר, בדרישה להוציא מבית החולים מחבל פצוע של חמאס. ההמון התעמת במקום עם מאבטחים והשוטרים שהוזעקו למקום עצרו שלושה מפגינים. המחבל הועבר למתקן שב"ס קודם להגעת המפגינים למקום בעקבות פניית שר הבריאות משה ארבל לראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא.
השר ארבל הנחה שלא לאפשר טיפול במחבלים במערכת הבריאות הציבורית: "מאז תחילת הלחימה, סוגיית הטיפול במחבלי החמאס הארורים והנתעבים במסגרת בתי החולים הציבוריים מערימה קושי אדיר על מערכת הבריאות", כתב השר ארבל לראש הממשלה.

"בשעות קשות אלו, מערכת הבריאות צריכה להתמקד באופן מלא בטיפול בנפגעי הטבח הנפשע, בחיילי צה״ל ובמוכנות לקראת הבאות. משימת האבטחה והטיפול במחבלים הארורים והנתעבים במסגרת מערכת הבריאות הציבורית פוגע באופן משמעותי במאמצים אלה ועל כן, בהנחייתי, מערכת הבריאות הציבורית לא תטפל בהם. על הטיפול בנושא להיות מופקד בידי צה״ל או השב״ס וכמובן שמשרד הבריאות נכון וערוך לסייע לגופים אלה, ככל שיידרש. אבקש את הנחייתך המיידית להטמיע הוראה זו בקרב כלל הגופים האמורים".

כאמור, המחבל הועבר לטיפול במתקן שבו מטופלים אסירים בטחוניים של שב"ס.

בתגובה הודיעו מספר בתי חולים כי לא מאושפזים אצלם מחבלים. כך למשל עדכנו מבית החולים ברזילי באשקלון וכן מהמרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, שם נמסר: "הנהלת 'איכילוב' מעדכנת שמחבל שפונה לבית החולים על ידי מד״א ממתקן כליאה לא נקלט במיון. בבדיקת סיבת ההפניה נראה שיעד הפינוי הוא המתקן הרפואי ברמלה של השב״ס; בכל מקרה, המחבל נבדק על ידי רופא בכיר באמבולנס מחוץ לכותלי המיון והופנה בהתאם להמשך הערכה ליעד הפינוי המתאים בשב״ס, שאמון על הטיפול בכלואים".

נושאים קשורים:  ישראל במלחמה,  חדשות,  שב"ס,  משרד הבריאות,  לה פמיליה,  מחבלים
תגובות
אנונימי/ת
13.10.2023, 11:16

לא לבדוק ולא לטפל. הם יותר גרועים מנאצים.
מי הרופא במתקן הבטחוני של שב"ס שידו לא רועדת בבואו להעניק טיפול לרוצח תינוקות ארור?

אנונימי/ת
13.10.2023, 18:35

לתת למשפחות הפצועים והחטופים לטפל בהם.