חדשות

שוב מתקפת סייבר על מוסד רפואי בישראל: ביה"ח כפר שאול-איתנים

במסגרת האירוע הוצפנו חלק משרתי המחשוב של ביה"ח הפסיכיאטרי | הצוותים הרפואיים עברו לנוהל ידני | כצעד מנע, כללית ומכבי התנתקו ממערכת המחשוב אופק, המשמשת להעברת מידע בין בתיה"ח והקופות

המרכז לבריאות הנפש כפר שאול

חודש וחצי לאחר מתקפת הסייבר על ביה"ח מעייני הישועה בבני ברק, משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי עדכנו אמש (ג') כי בית החולים כפר שאול איתנים עבר אתמול מתקפת סייבר, שבמסגרתה הוצפנו חלק משרתי המחשוב של בית החולים. זאת לאחר שמוקדם יותר אתמול עלה חשד לאירוע סייבר במרכז לבריאות הנפש.

המרכז הירושלמי לבריאות הנפש כפר שאול-איתנים, בית חולים פסיכיאטרי ממשלתי, משרת את אוכלוסיית הערים ירושלים, בית שמש, מעלה אדומים ומבשרת ציון כמו גם את אוכלוסיית יישובי פרוזדור ירושלים.

כצעד יזום למניעת התפשטות התקיפה, נותקו כלל המחשבים והמערכות בבית החולים וכעת עובדים צוותי משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי להכלת האירוע, להתאוששות המערכות ולהערכת הנזק. נכון למועד זה, לא אותרה פגיעה במערכות קליניות. הצוותים הרפואיים עברו לנוהל ידני וממשיכים להעניק טיפול למטופלים.

הבוקר דיווחה מיטל יסעור בית-אור ב"ישראל היום" כי בעקבות מתקפת הסייבר הנחה משרד הבריאות את כל בתי החולים להתנתק ממערכת המחשוב אופק ועד שיתבררו מימדי התקיפה. עם זאת, מרבית בתי החולים התחברו מחדש למערכת המידע. עוד דווח כי קופות החולים כללית ומכבי התנתקו ממערכת המחשוב אופק, המחברת את מערכות המידע של כל בתי החולים וכל קופות החולים ומשמשת להעברת מידע על מטופלים בין בתי החולים למרפאות.

המשמעות היא שלצוותי הרפואה של כללית ומכבי במרפאות אין גישה למידע על בדיקות שנעשו בבתי החולים או במהלך אשפוז, ובבתי החולים אין נגישות למידע מהתיק הרפואי ולבדיקות של מאושפזים מטופלי קופות אלו. בהנהלת "כללית" ציינו, כך לפי המדווח, כי מדובר בפעולת מנע בעקבות מתקפת הסייבר על מערכת המחשוב של "כפר שאול" וכי הרופאים ממשיכים לעבוד עם המידע הרפואי שקיים אצלם ואין פגיעה במעבר מידע בין בתי החולים של "כללית" למרפאות הקהילה.

נושאים קשורים:  בית החולים כפר שאול,  בית החולים הפסיכיאטרי "איתנים",  מתקפת סייבר,  חדשות
תגובות