חדשות

הפגינה נגד מהלכי החקיקה וזומנה לבירור בהוראת נציב שירות המדינה

הנהלת "שיבא" התבקשה על ידי נציבות המדינה להודיע לפרופ' גילי רגב, מנהלת היחידה למניעת זיהומים ב"שיבא", כי מחאתה בשטח ביה"ח עלולה להוות עבירת משמעת ולהזהירה מלפעול כך שוב

פרופ' גילי רגב-יוחאי, מנהלת היחידה למניעת זיהומים ב"שיבא". נאמה באמצעות מערכת הגברה בשטח בית החולים

נציבות שירות המדינה הורתה למרכז הרפואי שיבא לקיים בירור לפרופ' גילי רגב יוחאי, לאחר שהפגינה לפני כחודשיים בשטח בית החולים נגד הרפורמה המשפטית. על כך דיווחו אמש (ב') איתמר אייכנר ואריאלה איילון ב-ynet.

על פי הדיווח, הנהלת "שיבא" התבקשה להודיע לפרופ' רגב יוחאי, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים, חברה ב"חלוקים הלבנים", כי "מעשיה עלולים להוות עבירת משמעת" ולהזהיר אותה שלא תפעל כך שוב.

ראש אגף משמעת בנציבות, עו"ד גיא דוד, שיגר מכתב בעניין להנהלת שיבא ובו כתב כי ב-17 ביולי הופץ סרטון שבו נראית פרופ' רגב נואמת באמצעות מערכת הגברה בשטח בית החולים נגד החקיקה המשפטית. בסרטון תועדו חולים מגיעים להתעמת איתה ואנשי צוות מקיפים אותה כדי להגן עליה. בהמשך הוגשה תלונה בנושא אל נציב שירות המדינה מצידו של עו"ד צבי גוטוטר, שדרש מהנציב לנקוט הליכים משמעתיים על מנת ש"תיפסק התופעה בה רופאים במערכת הבריאות מנצלים את מעמדם לעשיית הון פוליטי ולמאבק ברצון הבוחר".

על פי הדיווח, נציבות שירות המדינה מסרה בתגובה: "לאור הוראות חוק הסיוג והתקשי"ר בנושא, הנחינו את הנהלת בית החולים לקיים עם פרופ' רגב בירור בנושא, להבהיר לה שהדברים עלולים לעלות כדי עבירת משמעת ולהזהיר אותה שלא לפעול באופן דומה בעתיד. בית החולים קיים שיחה עם פרופ' רגב, בה הבהירו לה את נוהלי העבודה וההוראות בתחום ובכך הסתיים טיפולנו. יובהר, כי לא התקיים בענייה של פרופ' רגב כל הליך משמעתי. הנושא טופל במישור הניהולי הצופה פני עתיד בלבד". פרופ' רגב אישרה את קיומו של ההליך אך טענה כי טרם התקיימה שיחת הבירור.

נושאים קשורים:  פרופ' גילי רגב-יוחאי,  חדשות,  מחאה,  נציבות שירות המדינה,  בית החולים שיבא,  הרפורמה המשפטית
תגובות