חדשות

מתקפת הסייבר במעייני הישועה: המידע על מטופלים ורופאים ממשיך לדלוף

התוקפים פרסמו ברשת קבצים בהיקף עצום | בין היתר הודלפו: רשימות מטופלים והתרופות שצרכו, אבחונים פסיכיאטריים, רשימת עובדי ביה"ח ומשכורותיהם | צו איסור פרסום החקירה הוארך שוב

המרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק (צילום: יח"צ)

חודש וחצי אחרי מתקפת הסייבר על בית החולים מעייני ישועה בבני ברק, קבוצת ההאקרים Ragnar Locker שבה ופרסמה מידע שנגנב מבית החולים. במהלך סוף השבוע העלו התוקפים לאתר ההדלפות שלהם קבצים בהיקף עצום של 1.4 טרה-בייט. כך מדווחת רפאלה גויכמן בדה מרקר.

צו איסור פרסום על החקירה והמידע שדלף הוארך ב-60 ימים נוספים. הפרסום השבוע כולל שני מאגרים: הראשון: מאגר מבוסס SQL, של כ-800 ג׳יגה-בייט של טבלאות המכילות מידע, שככל הנראה נשלף ישירות ממסד הנתונים של בית החולים. המאגר השני, בהיקף של 639 ג'יגה-בייט של קבצי PST שבהם ניתן למצוא גם התכתבויות במייל של בית החולים. כזכור, לפני כשבועיים הופץ בפעם הראשונה מידע מבית החולים.

גורמי מקצוע מתחום הסייבר בארץ ובעולם מעריכים כי הקבוצה פועלת מרוסיה או מאחת ממדינות ברית המועצות לשעבר. על פי הדיווח ב"דה מרקר", הקבוצה כתבה כי תמשיך לפרסם מידע מבית החולים וכן פרסמה הודעה כלפי בית החולים וההתמודדות שלו עם התקיפה ובה נכתב: "מעייני הישועה הוא בית חולים חרדי שממוקם בעיר בני ברק בישראל. תחילה בית החולים התמקד ביולדות וכיום הוא בית חולים כללי. ענייני בית החולים מנוהלים בצורה נוקשה בהתאם להלכה".

במתקפת הסייבר על בית החולים שנבלמה פחות מ-24 שעות לאחר שהחלה, הצליחו ההאקרים לחדור למערכות המחשוב של "מעייני הישועה" ולגנוב מידע רפואי בהיקף עצום. על פי הדיווח, המידע שפורסם לפני כשבועיים כלל: טפסים לקבלת נכות, דו"חות של נפגעי תאונות, רשימת מטופלים והתרופות שצרכו, תעודות זהות, אבחונים פסיכיאטריים, אנשי קשר של מטופלים, רשימת רופאים ועובדי בית החולים והמשכורות שלהם ועוד. הקבוצה ניסתה גם להצפין את הגישה למערכות המחשוב ולנעול אותן כדי להשבית את פעילות בית החולים, אך כשלה בכך.

נושאים קשורים:  האקרים,  מתקפת סייבר,  חדשות,  מעייני הישועה,  מידע רפואי
תגובות