חדשות

כ-70 מיליון שקל יושקעו בתכנית לקידום בריאות הציבור החרדי

התכנית, ראשונה מסוגה, תמומן על ידי משרד הבריאות והרשות לפיתוח כלכלי-חרדי במשרד רה"מ במטרה להנגיש את שירותי הבריאות לחברה החרדית | מצטרפת לתכנית לקידום הבריאות בחברה הערבית והבדואית

משפחה חרדית בירושלים. צילום: נתי שוחט/ פלאש 90

תכנית ראשונה מסוגה לבריאות הציבור החרדי, בהיקף של כ-70 מיליון שקל, מיזם משותף לרשות לפיתוח כלכלי-חברתי של המגזר החרדי במשרד רה"מ ולמשרד הבריאות, נועדה לצמצום פערים בתחום ולהנגיש את שירותי הבריאות לחברה החרדית.

שר הבריאות משה ארבל וסגן השר לפיתוח חרדי ח"כ אורי מקלב נועדו אתמול (ב') לקראת השקת תכנית החומש לבריאות הציבור החרדי. התכנית תמומן על ידי שני המשרדים כחלק ממדיניות משרד הבריאות להנגשה תרבותית של שירותי הבריאות לאוכלוסיות השונות, והיא מצטרפת לתכנית לקידום בריאות החברה הערבית והחברה הבדואית.

מימין לשמאל:ראש הרשות החרדית  רועי אסף, סגן השר לפיתוח חרדי ח"כ אורי מקלב, ושר הבריאות משה ארבל ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב

השרים דנו בהיבטים השונים של התכנית ודרכי הפעילות שלה בשטח בהיבט המעשי. התכנית המשותפת תתמקד בחלקה הראשון בנושאים אקוטיים, שהטיפול בהם יעניק רווח בריאותי משמעותי ובין השאר, בשנות החיים הראשונות, בדגש על תחומי הפעילות של טיפות החלב בכל הריכוזים החרדיים וכן שירותים נוספים של מערכת הבריאות, בדגש על מניעת מחלות, אורח חיים בריא ובדיקות סקר. זאת, לצד ערוצי פעולה של הסברה, מחקר ופעילות בריאותית ברשויות מקומיות.

בהנחיית סגן השר מקלב הקצתה הרשות קרוב ל-40 מיליון שקל לקידום הבריאות בציבור החרדי במסגרת תכנית זו. משרד הבריאות הוא שותף בלתי נפרד בעבודת הרשות מיום הקמתה ולאורך כל הדרך בערוצי הפעולה השונים. התכנית דינמית ומותאמת לתמורות בשטח, לשיתופי הפעולה ולתוצאות שיתקבלו תוך כדי תנועה.

סגן השר מקלב אמר "זהו מהלך ארוך שמתחיל כעת ואנחנו מייחלים שיישא פרי. נביא נגישות למידע, אימון במערכת והסברה מותאמת לציבור החרדי".

שר הבריאות ארבל אמר כי "תכנית החומש לבריאות הציבור החרדי, לצד תכניות לחברה הערבית ולחברה הבדואית, תאפשר להתמודד כראוי עם האתגרים ותסייע בהצלת חיים". הוא הודה לרשות לפיתוח כלכלי-חברתי של המגזר החרדי והוסיף "אני בטוח שהשקעה יעילה ונכונה ברפואה מונעת טובה למערכת וחוסכת הוצאה עתידיות".

נושאים קשורים:  חברה חרדית,  מגזר חרדי,  שר הבריאות משה ארבל,  ח"כ אורי מקלב,  בריאות הציבור החרדי,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
12.09.2023, 15:37

חשבתי לתומי שיש להם סייעתא דשמייא

אנונימי/ת
12.09.2023, 22:17

אם היה מדובר על החברה הערבית גם היינו נתקלים פה בתגובה צינית?

אנונימי/ת
13.09.2023, 13:06

לא היתה כאן ציניות אולי קורטוב קטן של סרקסטיות, אבל מה לעשות שזה מה שהם אומרים כל הזמן כולל אייכלר לאחרונה.
לגבי ערבים : כמו יהודים יש ביניהם חילונים ויש ביניהם דתיים. ובהחלט יש מן המשותף בין הדתיים שלהם לשלנו. זה לא נדיר לראות אותם מצביעים יחד בכנסת ולכן כשנתניהו חשב לצרף את עבאס בקדנציה הקודמת - הרבנים התירו (בזמן שלא התירו לצרף את מרץ למשל).
אז התשובה לשאלך היא כן. מי שחושב שהכל מן אללה, שיפנה אליו.

אנונימי/ת
13.09.2023, 19:54

אללה כתב 'ורפא ירפא' ולכן גם המאמינים בני הלאום שלך (כנראה) נוהגים מזה מאות דורות לפנות לרופא כשיש בעיה ולא להסתמך על הנס

אנונימי/ת
13.09.2023, 20:02

כן, כולא מן אללה. הרופאים יודעים הכי טוב מכולם מה הם לא יודעים ולא יכולים.

פרופ' נאור יפה-נפש

אנונימי/ת
13.09.2023, 20:30

שום סיעתא דשמייא. הם פשוט לוקחים מה שהמדינה נותנת. הכל חוקי. רוצים לשנות את המצב? דרושה קואלציה בלעדיהם. צריך רק לבלוע את הצפרדע ביבי. כל עוד מחרימים את ביבי (ואת 1.2 מיליון שהוא מייצג) נקבל בשלטון גם את החרדים וגם את ביבי

אנונימי/ת
13.09.2023, 23:04

כל המשאבים מפונים לחברה החרדית שלא תורמת שום דבר לחברה הכללית - לא עובדים וע"כ לא משלמים מס הכנסה וניזונים משוברים ומענקים,
על כל תלמיד מעניקים פי שניים מאשר על תלמידים חילוניים, עכשיו גם השקעה במערכת בריאות שתיתן להם פי כמה- חוסר השוויוניות וחוסר הצדק זועק לשמים. המדינה הפכה להיות מדינת אפרטהייד לא רק לגבי הערבים והמיעוטים אלא אף לחילוניים. שונאת מה שאני כותבת אך כותבת מדם לבי, אני בת 88 וזוכרת זמנים אחרים.. עצוב לי עצוב!!

שוב התגובות ניסתרות וכך לא ניתן לברך הצודקים ולהוכיח הטועים. והמובן אפשר לקלל ולהשמיץ. אני פונה שוב לבטל את האפשרות לפירסום אנונימי או לפחות לבצע ביקורת על הפרסומים ולבטל את ההשמצות
ולגבי נושא כספים - יש כסף לחרדים, ויש כסף לישיבות, ויש כספים למיעוטי יכולת חרדים, ויש כסף למרוקו
ולמי אין כסף- אין כסף לניצולי שואה, אין כסף לחד הוריות, אין לאנשי מצוקה, אין לפליטים שהגיעו לישראל כמדינת הצלה מהיותם פליטים.
אז מציע שכולם יגיבו לשר הבריאות שעניי עירך וארצך קודמים ותיד היתה המצווה לתמוך בגר ובפליט.
ושנה טובה

14.09.2023, 15:24

שלב ראשון של התוכנית לקידום הבריאות כבר בוצע מזמן :ביטול מס על המשקאות המתוקים ... הגיוני לגמרי...

אנונימי/ת
15.09.2023, 11:47

התגובות כאן מראות את רמת השינאה של רופאים בישראל למטופלים.

אנונימי/ת
16.09.2023, 19:27

זאת לא שנאה
זה פשוט כעס נורא של משלמי המיסים על בזיזת הקופה הציבורית על ידי החרדים
בכל פעם קוראים לכסף בשם אחר אבל משום מה הוא מופנה תמיד לחרדים
האם חילוני שמכאיבים לו לא יכאב?
מה ייחודי בדיוק לבריאות החרדים שמצריך רשות ספציפית להם ?

אנונימי/ת
18.09.2023, 19:09

יש אין ספור הטבות לחרדים חלקן מוסוות היטב. למשל חצי נקודת זיכוי לילד רק לנשים עובדות, כביכול לטובת הנשים בכלל. אבל אצל החרדים רק הנשים עובדות ורק להם יש הרבה ילדים.