חדשות

"הבינה המלאכותית תקפיץ את תחום הדימות מדרגה משמעותית"

ביום עיון אקדמי בנושא חידושים בתחום הדימות הרפואי בישראל התייחס לנושא AI פרופ' גיל אפשטיין, דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת בר אילן

מכשירי דימות. צילום: אילוסטרציה

יום עיון אקדמי ראשון בנושא חידושים בתחום הדימות הרפואי בישראל נערך אתמול (א') באוניברסיטת בר אילן בשיתוף עם משרד הבריאות. באירוע לקחו חלק מאות משתתפים.

אוניברסיטת בר אילן הכשירה עד כה יותר מ-1,500 רנטגנאים העובדים בשירותי בריאות כללית, במרכזים הרפואיים שיבא, איכילוב, שמיר (אסף הרופא) והמרכז הרפואי הדסה. על רקע המחסור ברנטגנאים הורחב אשתקד מספר המוסדות הרפואיים המכשירים אנשי מקצוע בתחום הדימות הרפואי לאוניברסיטת חיפה ולמכללת שערי משפט ומדע.

מגמות חדשות בעולם העבודה וכיצד הבינה המלאכותית משתלבת במגמות אלו היה נושא הרצאתה של עידית ביטון, מומחית ומרצה לחדשנות, יזמות ועולם העבודה החדש. בהרצאה סקרה ביטון את המעבר מכישורים למיומנויות ועל החשיבות של אלה בעולם מוטה ידע ולאור ההתפתחויות המהירות של בינה מלאכותית. ביטון סיכמה באופטימיות: "למרות הסכנות והחששות, הרי שבינה מלאכותית לא תחליף עובדים אלא אנשים שידעו להשתמש בבינה מלאכותית יחליפו אותם".

פרופ' גיל אפשטיין, דיקן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת בר אילן, אמר כי דימות הוא כלי חשוב בדיאגנוסטיקה של הרופאים וכי התחום השתנה משמעותית לאורך השנים. "אין לי ספק שהבינה המלאכותית תקפיץ את התחום מדרגה משמעותית. אני גאה שהתכנית לדימות רפואית נמצאת במחלקה למדעי החברה והבריאות כחלק מהפקולטה למדעי החברה, המשלבת בין האדם והמכונה".

יאיר רוזן, סגן מנהלי לראש המחלקה למדעי החברה ובריאות, הוסיף כי "המהפך המקצועי בתכנית לימודים ייעודית בדימות רפואי, המקביל לאסדרה של מקצוע הדימותן הרפואי בחקיקה ראשית, מציב את מקצוע הדימותן הרפואי בחזית מקצועות הבריאות במדינת ישראל, לטובת ציבור המטופלים".

נושאים קשורים:  בינה מלאכותית,  אוניברסיטת בר אילן,  דימות,  AI,  חדשות
תגובות