חדשות

ההאקרים שפרצו ל"מעייני הישועה" פרסמו את המידע שנגנב

לאחר שבית החולים סירב לשלם את הכופר במתקפת הסייבר האחרונה עליו, המידע הופץ על ידי קבוצת ההאקרים Ragnar Locker שמאיימת לפרסם מידע נוסף בימים הקרובים | "מעייני הישועה": "חקירת התקיפה נמשכת"

בית החולים מעייני הישועה, בני ברק. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

חלק מהמידע שנגנב מבית החולים מעייני הישועה במתקפת הסייבר האחרונה עליו הופץ ברשת השחורה כך מדווחים ערן איצקוביץ ומיטל יסעור בית-אור בישראל היום.

על פי הדיווח, ההאקרים מקבוצת Ragnar Locker כתבו בחשבון הטלגרם של הקבוצה כי מידע בנפח 402 גיגה בייט שנגנב מבית החולים פורסם וזאת לאחר שבית החולים סירב לשלם את דמי הכופר שדרשו. עוד ציינו כי יפרסמו מידע נוסף במהלך הימים הקרובים.

ההערכה היא שהמתקפה שאירעה בחודש שעבר ונבלמה בתוך מספר שעות נעשתה על ידי קבוצה שתקפה עשרות מערכות בריאות ברחבי העולם.

עוד נכתב בדיווח כי למרות העדויות שהקבוצה פועלת מרוסיה ואולי אף בהוראה ישירה מהקרמלין, מומחי אבטחת סייבר לא הצליחו להוכיח קשר חד משמעי כזה אך מניתוח פעילותה מהשנתיים וחצי האחרונות, נראה כי הקבוצה נוטה להימנע מלתקוף את מדינות חבר העמים.

תגובת מעייני הישועה כפי שמנסרה בדיווח: "בית החולים בשיתוף משרד הבריאות, מערך הסייבר הלאומי וגורמי האכיפה, ממשיכים בחקירת התקיפה. בית החולים שב לעבודה מלאה תוך הקשחת מערכות המחשוב. לאור צו איסור הפרסום הגורף, לא ניתן להתייחס בשלב זה לפרטי החקירה או לנושא פרסום המידע. אנו סומכים על הרשויות וגורמי האכיפה הרלוונטיים שיעשו עבודתם נאמנה. בהתאם להתפתחויות החקירה ובכפוף להוראות צו בית המשפט, בית החולים יפעיל מוקד טלפוני ייעודי לטובת המטופלים".

נושאים קשורים:  מעייני הישועה,  מתקפת סייבר,  האקרים,  כופר,  מידע רפואי,  חדשות
תגובות

טוב עשה ביה"ח שלא מענה לדרישות סחטנים ולא העביר כסף.
מקווה שבמדינת ישראל ימצאו את הסחטנים ויפגעו בהם, כולל אם צריך פגיעות גופניות כדי להבהיר לגורמים עברינים שהם בסכנת חיים.