חדשות

מנהלי בתיה"ח הממשלתיים לנתניהו: "ניאלץ לסגור שירותים רפואיים"

המנהלים חוזרים ומתריעים בפני הממשלה: "התייקרות שירותי הבריאות הביאה אותנו למשבר תקציבי חמור - ניאלץ לבטל ניתוחים, לדחות תורים בחודשים רבים ולפטר עובדים"

צוותים רפואיים, בית חולים. אילוסטרציה

11 מנהלי בתי החולים הממשלתיים שלחו אתמול (ב') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרי האוצר והבריאות ובו הם שבים ומתריעים "נקלענו למשבר תקציבי חמור. אנחנו נדרשים לצמצם את ההוצאות על הבריאות".

לפני כשבועיים נעשתה פנייה דומה לשר הבריאות משה ארבל ולמנכ"ל משרדו. גם אז כתבו מנהלי בתי החולים הממשלתיים כי חלק ניכר מהגירעון התקציבי של בתי החולים נובע מהליכים רגולטוריים שאינם בשליטתם.

במכתבם לראש הממשלה מנו מנהלי בתי החולים את הסיבות למצב שאליו נקלעו ובין השאר התייחסו להתייקרות התדירה של שירותי הבריאות באופן שלא מאפשר להם להדביק את הפער כדי לספק כיסוי מלא של צורכי הבריאות ובעיקר בפריפריה, לצד גידול בהוצאות בשל הזדקנות האוכלוסיה, שימוש בטכנולוגיות יקרות ומנגנון תקצוב שאינו מאפשר כיסוי מלא של הצרכים הבריאותיים של אזרחי המדינה.

"נקלענו בשנה האחרונה למצוקה תקציבית קשה הנובעת בעיקרה מהסכמי השכר החדשים אשר השיתו עלויות על בתי החולים וכן עלייה בתפעול המערכת לאור ההתייקרויות שיש במשאבים השונים, כמו אנרגיה, תרופות ועוד", כתבו.

מנהלי בתי החולים  פירטו את הצעדים שינקטו על מנת להתמודד עם המצוקה כולל סגירת שירותים רפואיים, ביטולי ניתוחים, דחיית תורים בחודשים רבים ופיטורי עובדים: "המשמעויות התקציביות לבתי החולים הקטנים יותר, ובמיוחד אלה שנמצאים בפריפריה, גדולות אף יותר.

"סגירת שירותים באזורים אלה תהווה פגיעה קשה באזרחים", כתבו והוסיפו: "אל לנו לשכוח שאנו בפתחו של החורף וכנראה בתחילתו של גל תחלואה קורונה חדש, דבר אשר יתבטא גם בעיכוב במתן השירותים הרפואיים ולצערנו יכול גם לגבות מחיר של חיי אדם. תכניות אשר אושרו לשיפור זמינות שירותי הבריאות לאזרחים בכלל ובמיוחד בפריפריה, כנראה ונצטרך לעצור, כמו הפעלת השיקום בצפון ואי פתיחת תא לחץ שמציל אנשים מקטיעת גפיים ועוד ועוד".

מנהלי בתי החולים סיימו את מכתבם בבקשה להיפגש עם ראש הממשלה וכתבו: "זהו אירוע משברי משמעותי כלפי אזרחי ישראל ואנו חשים חובה אישית ומוסרית לפנות אליך ולהתריע על המצב".

נושאים קשורים:  בתי חולים ממשלתיים,  ראש הממשלה בנימין נתניהו,  גירעון בתי החולים,  חדשות,  שירותי בריאות,  פריפריה
תגובות
אנונימי/ת
04.09.2023, 13:50

מעניין לו את קצה הסקרוטום...

אנונימי/ת
04.09.2023, 18:07

מעניין לי את עומק הפיזדה, אמרה מיס פיגי

04.09.2023, 18:26

כשהוא צריך טיפול תתנו לו טיפול בקצב ובאיכות של שאר האוכלוסיה....ואת תגיעו באמצע הלילה לטפל בו. יש מתמחים לא???

אנונימי/ת
04.09.2023, 18:39

זו הדרך

אנונימי/ת
06.09.2023, 11:23

מדאיג מאד

אנונימי/ת
06.09.2023, 12:27

מושחתים, תפסיקו לפזר את התקציב על חוזים אישיים ובונוסים מיותרים לחלוטין ולחגוג על הקרנות מחקרים ותאגידים. תתיעלו מושחתים! תפנו את מקומכם למנהלים ערכיים וישרים.