חדשות

חשש ב"מעייני הישועה": מידע אישי של מטופלים דלף במתקפת הסייבר

Ragnar locker, קבוצת האקרים ממזרח אירופה, היא האחראית למתקפת הסייבר בבית החולים בבני ברק | אינדיקציה ראשונית לדלף מידע על מטופלים התקבלה בסוף השבוע

בית החולים מעייני הישועה, בני ברק. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

חשש שמידע אישי של מטופלים דלף במתקפת הסייבר שאירעה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק בשבוע שעבר. כך עדכנו בסוף השבוע (ה') משרד הבריאות, מערך הסייבר הלאומי ובית החולים.

בית החולים דיווח שאת מתקפת הסייבר שאירעה בליל יום ב' ונעצרה בשעות אחה"צ של יום ג', ביצעה קבוצת האקרים מזרח אירופית בשם Ragnar locker, קבוצה שתקפה עשרות מערכות בריאות ברחבי העולם.

על פי הדיווח, ייתכן שמידע אישי של מטופלים דלף. "צוותי בית החולים, בשיתוף משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי, בודקים את טיב המידע ואת היקפו. בשלב זה טרם פורסם המידע בפומבי ובית החולים נערך לתרחיש זה. ברגע שנסיים את הבדיקה, יעדכן בית החולים בשקיפות וברגישות את המטופלים", נמסר בהודעות משרד הבריאות.

רק ביום ה' התקבלה אינדיקציה ראשונית לדלף מידע. "הנושא דווח כדין לרשות להגנת הפרטיות. צוותים מקצועיים משולבים של מומחי סייבר מהמגזר הפרטי, ממערך הסייבר הלאומי, ממשרד הבריאות ומגופי הביטחון, מתמקדים כולם כעת במאמץ לצמצום השפעת הדלף", נמסר מ"מעייני הישועה".

עוד נמסר כי מרבית מערכות המחשוב של בית החולים הוחזרו לפעולה וכי הפעילות הרפואית של בית החולים נמשכת כסדרה, כשבמקביל ממשיך הליך הזיכוי של מערכות בית החולים.

כזכור, בית החולים עבר לפעילות ידנית כדי למנוע פגיעה במערכות הרפואיות. "התגובה המהירה והמקצועית של צוותי בית החולים מנעה הצפנה נרחבת של המערכות. בית החולים, יחד עם צוותי מערך הסייבר הלאומי ומשרד הבריאות נמצאים בעיצומו של תהליך מואץ לזיכוי וניקוי מערכות המחשוב", נמסר.

נושאים קשורים:  מתקפת סייבר,  פרטיות המטופל,  המרכז הרפואי "מעייני הישועה",  חדשות
תגובות