חדשות

מתקפת סייבר על "מעייני הישועה" השביתה את מערכות המחשוב

ביה"ח מעייני הישועה בבני ברק הותקף הלילה על ידי האקרים בהתקפת כופרה | היום לא יפעלו מרפאות חוץ ומכוני הדימות ומטופלים שמתכוונים להגיע למלר״ד מתבקשים להגיע לבתי חולים סמוכים

המרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק (צילום: יח"צ)

המרכז הרפואי מעייני הישועה בבני ברק הותקף הלילה על ידי האקרים. התקפת הכופרה השביתה את מערכות המחשוב המנהלתיות של בית החולים.

משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי עודכנו במהלך הלילה ונכון לעכשיו, המכשור הרפואי לא נפגע. צוותי בית החולים ממשיכים להעניק טיפול לחולים. צוותים של משרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי נמצאים בבית החולים ומסייעים לטפל באירוע בשיתוף צוותי בית החולים.

ד״ר דורית טס מנובה, מנהלת ביה״ח מעייני הישועה, מעדכנת:

כפי שדווח בדוקטורס אונלי, בסוף השבוע האחרון היתה מתקפת כופרה דומה על עשרות מוסדות רפואיים ובהם 12 בתי חולים בארה"ב. כזכור, דו"ח מבקר המדינה בנושא הגנת סייבר בבתי החולים מחודש מאי האחרון העלה כי בתי החולים אינם ערוכים כהלכה.

מנכל איגוד האינטרנט הישראלי, יורם הכהן, אמר הבוקר כי ״המתקפה ממחישה חשיבות הטמעת אמצעי הגנת סייבר בבתי חולים - חשיבות לא פחותה ולעתים אף גדולה יותר משל הכנסת ציוד רפואי נוסף. יש מקום לחזק את המעמד של גופי הגנת הסייבר שפועלים בתוך הארגונים האלה.

"מה שקורה הוא שבדרגי קבלת ההחלטות במוסדות רפואיים יושבים באופן טבעי רופאים שבין עוד מכשיר MRI לבין מכשיר להגנת סייבר, בחירתם בדרך כלל תהיה ברורה. מבלי שאנו יודעים עדיין מה קרה ב'מעייני הישועה' ומהו הרקע לאירוע, מתקפות סייבר יכולות להשבית בית חולים שלם על כל מכשיריו הרפואיים ולכן נכון לבחון שוב את סדרי העדיפויות״.

בשלב זה ובתיאום עם משרד הבריאות התקבלה ב"מעייני הישועה" החלטה לא לקבל חולים למרפאות חוץ ולמכוני הדימות בבית החולים. חולים הזקוקים להגיע למלר״ד מתבקשים להגיע לבתי חולים סמוכים. בשלב זה, לא מפונים חולים לבתי חולים אחרים.

נושאים קשורים:  התקפת סייבר,  מעייני הישועה,  חדשות
תגובות