חדשות

ארה"ב לא תעביר מימון למחקרים שנערכים ביהודה ושומרון

חוקרים מאוניברסיטת אריאל הגישו לאחרונה בקשה לקרן המדע הישראלית-אמריקאית למימון פרויקט מחקרי. בתגובה הודיעו בממשל ביידן כי לא יועבר מימון למוסדות מחקר בהתנחלויות עד להסכם קבע

אוניברסיטת אריאל (מקור: ויקיפדיה)

ארה"ב הודיעה לישראל לפני כשבועיים כי תפסיק להעביר מימון למוסדות מחקר ופרויקטים מדעיים וטכנולוגיים שפועלים בהתנחלויות. על כך פורסם לראשונה בכאן ב'.

שלוש שנים לאחר שממשל טראמפ שינה את המדיניות בנושא, הודיע ממשל ביידן כי לא יועבר מימון למוסדות מחקר ביהודה ושומרון עד להסכם קבע. הנחיה בנושא הועברה לכל משרדי הממשלה הרלוונטיים בארה"ב.

על פי דיווח של ברק רביד בוואלה, ההודעה הגיעה לאחר שחוקרים מאוניברסיטת אריאל הגישו לאחרונה בקשה לקרן המדע הישראלית-אמריקאית לקבלת מימון לפרויקט שלהם. הכתב מדווח כי "החלטה לבטל את שינוי המדיניות של ממשל טראמפ התקבלה במשרד החוץ האמריקאי כבר לפני שנתיים, אולם רק לאחרונה היה צורך לבצע זאת באופן מעשי בגלל בקשה שהוגשה לאחת הקרנות לקבלת מענק לפרויקט מדעי מעבר לקו הירוק".

בכיר במשרד החוץ האמריקאי הבהיר: "השתתפות בפרויקטים משותפים עם ישראל בתחומי המדע והטכנולוגיה באזורים שנכנסו תחת שליטתה אחרי 5 ביוני 1967 ושעתידם צריך להיקבע במו"מ על הסדר קבע, אינה עולה בקנה אחד עם מדיניות ארה"ב".

נושאים קשורים:  אוניברסיטת אריאל,  מענקי מחקר,  ממשל ביידן,  ארה"ב,  התנחלויות,  יהודה ושומרון,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
27.06.2023, 04:31

כל הכבוד
להפסיק את הכיבוש
די לחובשי כיבות

אנונימי/ת
27.06.2023, 16:24

להפסיק את הכיבוש הערבי של אדמותינו ביהודה ושומרון.