חדשות

קופת חולים לאומית סובלת משיעור העזיבה הגבוה ביותר של מבוטחים

למעלה מ-210 אלף מבוטחים עברו בשנת 2022 לקופת חולים אחרת | "מכבי" היא הקופה שאותה עזב אשתקד המספר הנמוך ביותר של מבוטחים

קופת חולים מכבי. צילום: שאטרסטוק

213,853 מבוטחים עזבו את הקופה שלהם ועברו לקופה אחרת בשנת 2022, כך עולה מדו"ח שפרסם מינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות היום (א') בנושא עזיבת מבוטחים את קופות החולים 2022.

מספר העוברים בין הקופות, 2.3% מסך המבוטחים, הוא שיעור דומה לשיעור המעברים השנתי שנצפה טרם הקורונה.

על פי הדו"ח, שיעור המעברים מקופה לקופה באמצעות האינטרנט (לעומת המעברים בדואר) קפץ בתקופת הקורונה והמשיך להיות גבוה גם בשנת 2022. מגמה זו דומה למגמת הגידול המהיר בשימוש בשירותי בריאות דיגיטליים.

"כללית" ו"מאוחדת" הן שתי קופות ששיעור המבוטחים העוזבים אותן חזר לשיעור טרם הקורונה. "מכבי" עדיין הקופה שאותה עוזבים הכי פחות מבוטחים יחסית למספר המצטרפים אליה, אך בשנת 2022 גם בה היה שיעור גבוה במעט של עזיבה ביחס לשיעור טרם הקורונה.

מספר המצטרפים נטו (מצטרפים פחות עוזבים) בקופת חולים מכבי עומד על כ-12 אלף מבוטחים. מספר זה מהווה את מספר המצטרפים נטו הגבוה ביותר ביחס לשאר הקופות, אך את הגידול הצנוע ביותר של "מכבי" מאז 2015.

קופת חולים לאומית, שסובלת משיעור עזיבה הכי גבוה, הציגה בשנת 2022 שיפור משמעותי ביחס לשיעור העזיבה טרם הקורונה. מספר המצטרפים נטו ב"מאוחדת" וב"לאומית" גדל בצורה משמעותית ביחס לשנים האחרונות, ועם זאת, "לאומית" עודנה עומדת על מספר המצטרפים נטו הנמוך ביותר: הקופה קטנה בשנת 2022 בכ- 8,000 מבוטחים בסך הכל.

נושאים קשורים:  מעבר בין קופות החולים,  קופות חולים,  חדשות
תגובות