חדשות

מבצע ״מגן וחץ״: מחלקות בביה"ח ברזילי הועברו למרחבים ממוגנים

בעקבות המצב הבטחוני: עלייה משמעותית בפניות למרכזי חוסן | בית החולים ברזילי פועל במתכונת חירום | מרפאות קופת החולים כללית בדרום פועלות על פי הנחיות פיקוד העורף - ניתן מענה רפואי במרפאות ממוגנות

העברת מאושפזים למחלקות ממוגנות בבית החולים ברזלי אשקלון. צילום: טל בן דוד/ דוברות ביה"ח

צה"ל תקף הלילה (בין שני לשלישי) שורת מטרות של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. הבוקר (ג') דיווח משרד הבריאות כי בשל המצב הבטחוני חלה עלייה משמעותית בפניות למרכזי חוסן לתמיכה נפשית. המשרד מזכיר כי יש לפנות למרכזים באזור המגורים.

המרכז הרפואי ברזילי באשקלון הודיע כי בעקבות מבצע "מגן וחץ" של צה"ל הוא פועל במתכונת חירום, הפעילות האמבולטורית (מרפאות, מכונים, מרכז שיקום) הופסקה, פעילות דחופה ומצילת חיים מתקיימת כרגיל וחדרי המיון והלידה מקבלים מטופלים כרגיל. בית החולים קרא לציבור להימנע מביקורים והודיע כי לא תתאפשר כניסה של יותר ממבקר אחד לחולה. כמו כן, ב"ברזילי" הועברו מחלקות בבית החולים למרחבים ממוגנים.

בבית החולים סורוקה בבאר שבע הודיעו כי הם נערכים לכל תרחיש אפשרי ובהתאם להנחיות פיקוד העורף. הצוותים הרפואיים זמינים וערוכים לתת מענה באופן מיידי וגם בהתאם להתפתחויות, ככל שתהיינה. שלטי הכוונה לאזורים ממוגנים ממוקמים במרחבים הפתוחים לטובת ציבור המבקרים.

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "אנו מקיימים ישיבת מטה להערכת מצב ולהמשך פעילות והיערכות בית החולים בהתאם. בשלב הראשון, ובהתאם לפק״ל תרחישי חירום, אנו נערכים להעברת מטופלים מאזורים שאינם ממוגנים לאזורים ממוגנים״.

מרפאות קופת החולים כללית בדרום פועלות על פי הנחיות פיקוד העורף, וניתן מענה רפואי במרפאות ממוגנות.

נושאים קשורים:  מבצע מגן חץ,  בית החולים "ברזילי",  צה"ל,  עזה,  מצב בטחוני,  חדשות
תגובות