מינויים

פרופ' שמעון פולק נבחר ליו"ר הפורום הארצי של ועדות הלסינקי

ועדת הבחירות של הפורום הארצי של ועדות הלסינקי מינתה לתפקיד את פרופ' שמעון פולק, פנימאי, רופא וחוקר מהמרכז הרפואי רמב"ם

פרופ' שמעון פולק, יו"ר הפורום הארצי של ועדות הלסינקי. צילום: דוברות רמב"ם

חברי ועדת הבחירות לתפקיד יו"ר הפורום הארצי של ועדות הלסינקי בחרו בפרופ' שמעון פולק מהמרכז הרפואי רמב"ם לתפקיד. פרופ' פולק מחליף בתפקיד את פרופ' ערן לייטרסדורף מבית החולים הדסה עין כרם.

בין מטרות הפורום הארצי של יושבי ראש ועדות הלסינקי ניתן לציין את הצורך במיסוד סטנדרטים מקצועיים ואתיים אחידים בפעילות ועדות הלסינקי מקומיות, ייצוג העמדה המקצועית והאתית של ועדות הלסינקי המקומיות בפני המחלקה לניסויים קליניים של משרד הבריאות והגברת שיתוף הפעולה בין הוועדות המקומיות בהתייחסות למחקרים קליניים היזומים על ידי חברות הפארמה.

פרופ' שמעון פולק החל לעבוד ברמב"ם כסטאז'ר ב-1973, לפני 50 שנים, במהלכן התמחה ברפואה פנימית, ובין השנים 1981 ל-1984 הוא כיהן כרופא בכיר במחלקה פנימית ברמב"ם. הוא ניהל את המחלקה לרפואה דחופה בין השנים 1984 ל-1992. בשנת 1992 הקים וייסד את המעבדה האימונולוגית ואת המכון לאימונולוגיה, אלרגיה ואיידס, שכיהן כמנהלו עד 2013.

בשנת 1995 מונה פרופ' פולק לתפקיד סגן מנהל בית החולים רמב"ם, ובמסגרת תפקידו הקים וייסד את המערך לניהול סיכונים ובטיחות המטופלים. בשנת 2014 הוא מונה ליו"ר ועדת הלסינקי ברמב"ם.

במהלך תפקידיו האקדמיים יצא לשלושה שבתונים, בניו יורק ולוס אנג'לס שבארה"ב ובמכון ויצמן בישראל. הוא כתב והשתתף בכתיבת כ-160 מאמרים ומספר מחקרים בינלאומיים חשובים.

בין השנים 1993 ועד 1998 הוא כיהן כמשנה לדיקן הפקולטה לרפואה בטכניון, ומשנת 2002 ועד 2012 הוא כיהן כראש המחלקה לאימונולוגיה בפקולטה לרפואה של הטכניון.

חברי ועדת הבחירות, פרופ' חוליו וינשטיין, ד"ר לי גולדשטיין ופרופ' איתן לוננפלד, ציינו בהחלטתם: "אנו שולחים איחולי הצלחה לפרופ' פולק לרגל קבלת המינוי וסומכים כי יפעל למען קידום והעלאת רמת המחקר הרפואי בישראל לצד שיח פורה ושיתוף פעולה עם משרד הבריאות".

פרופ' מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, בירך את פרופ' פולק באומרו: "כבוד גדול, הרבה בהצלחה - מאוד משמעותי!".

נושאים קשורים:  פרופ' שמעון פולק,  הפורום הארצי של ועדות הלסינקי,  בית החולים רמב"ם,  חדשות,  מינוי
תגובות