חדשות

29 אנשים נשרפו למוות בשריפה בבית חולים בבייג'ינג

רוב קורבנות השריפה - חולים | צוותי כיבוי אש והצלה שהוזעקו למקום פינו אנשים דרך יחידות האוורור | זעם על צנזור האירוע בתקשורת הסינית - קיבל חשיפה רק שמונה שעות מפרוץ הדליקה הקטלנית

אנשי צוות רפואי וחולים ניסו להימלט מאימת הלהבות מחלונות הבניין באמצעות סדינים קשורים. צילום: youtube

29 בני אדם נשרפו למוות בשריפה שפרצה בבית חולים בבייג'ינג, סין, השבוע (ג') בשעות הצהריים. השריפה פרצה בבית החולים צ'אנג-פנג שבמחוז פנגטאי.

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראו חולים ואנשי צוות תלויים על סדינים קשורים, משתלשלים מחלונות בית החולים ועשן מיתמר מעליו.

בין ההרוגים 26 חולים, אחות, עוזר רופא ובן משפחה של מטופל. עד כה דווח על 39 פצועים, שלושה מהם מוגדרים במצב קשה ועשרות אחרים פונו מבית החולים. צוותי כיבוי אש והצלה שהוזעקו למקום פינו אנשים דרך יחידות האוורור.

ההערכה היא שהשריפה נגרמה בשל ניצוצות שניתזו במהלך עבודת ריתוך באגף האשפוז של בית החולים. 12 אנשים נעצרו בחקירת השריפה ובהם האחראי על עבודות הבנייה במקום וכן נשיא בית החולים וסגנו.

זעם בביג'יינג על התנהלות בית החולים והרשויות

בני משפחות של חולים סיפרו כי למדו על המקרה מכלי התקשורת שעות לאחר שפרצה השריפה ובחלק מהמקרים ציינו כי שמעו על כך מכלי תקשורת זרים. בין היתר טענו תושבים בביג'יינג כי השלטונות הטילו צנזורה על האירוע וחסמו מידע באינטרנט הסיני. דיווחים רשמיים על השריפה הופיעו בכלי התקשורת הלא מקוונים רק שמונה שעות לאחר שהאש התלקחה.

נושאים קשורים:  ביג'יינג,  שריפה,  בית חולים,  חדשות,  סין
תגובות