חדשות

שיעור השחיקה הגבוה ביותר בקורונה: בקרב אחים ואחיות

מדגם אמריקאי בקרב עובדי שירותי הבריאות מציג את הקשר בין עומס יתר ושחיקה בעבודה לרצון לעזוב את מערכת הבריאות | סקר אחר מצא: יותר ממחצית הרופאים לא היו בוחרים שוב במקצוע

מגמה מדאיגה: בשנים האחרונות עוזבים מדי שנה כ-40-50 רופאים את המקצוע (אילוסטרציה)
עייפות, עומס בקרב עובדי בריאות. אילוסטרציה

רמת השחיקה בקרב עובדי שירותי הבריאות נסקה במהלך תקופת המגיפה ותרמה לתחלופת כוח האדם. מחקר אמריקאי עמד על הקשר בין עומס יתר ושחיקה בעבודה לכוונה לעזוב את העבודה בקרב עובדי שירותי הבריאות במהלך הקורונה, זאת באמצעות מדגם ארצי גדול של עובדי שירותי הבריאות בארה"ב. המחקר התפרסם בסוף מרץ בכתב העת Journal of General Internal Medicine.

בעוד שמחקרים קודמים התמקדו ברופאים ובאחיות, החוקרים מבית הספר לרפואה של הרווארד ביקשו לאפיין ולזהות טוב יותר גורמים מנבאים של שחיקה וכוונות קריירה על פי תפקידי בריאות שונים.

המחקר בוצע בין אפריל לדצמבר 2020, שיא תקופת הקורונה ולקחו בו חלק עובדים ב-206 מרכזי בריאות גדולים בארה"ב, ובסך הכל השתתפו במדגם 43,026 נשאלים לפי החלוקה הזו: 35.2% רופאים, 25.7% אחיות, 13.3% צוות קליני אחר (רוקחים, עוזרי אחיות, מטפלים ועובדים סוציאליים) ו-25.8% צוות לא קליני (עובדי משק, מנהלים, טכנאי מעבדה ועובדי שירותי מזון).

שיעור השחיקה הכולל היה 49.9% וכך, על פי הסקטורים השונים: 56% בסיעוד, 54.1% בצוות קליני אחר, 47.3% ברופאים ו-45.6% בצוות לא קליני.

כוונות לעזוב את העבודה בתוך שנתיים דווחו על ידי 28.7% מעובדי שירותי הבריאות, כשבראש הרשימה (41%) ניצבו האחיות עם דיווחים על הסבירות הכי גבוהה  לכוונות לעזוב את העבודה. אחריהן נמצא שיעור של 32.6% בכוונה לעזוב את העבודה בצוות הלא קליני, 32.1% אצל הצוות הקליני האחר ו-24.3% כוונות לעזוב נרשמו אצל הרופאים.

השכיחות של עומס יתר בעבודה נעה בין 37.1% בקרב רופאים ל-47.4% בצוות קליני אחר. עומס יתר בעבודה נמצא קשור באופן מובהק לשחיקה בין סוגי התפקידים.

החוקרים מציינים כי במהלך תקופת הקורונה גבר המתח בקרב עובדי מערכת הבריאות ובעיקר בקרב סייעות סיעודיות, עוזרות רפואיות, עובדים סוציאליים, עובדי אשפוז, נשים ועובדים לא לבנים. הלחץ הושפע מדרישות העבודה הגוברות מכל עובדי שירותי הבריאות.

המחקר נועד לסייע בטיפול ברווחתם של בעלי תפקידים מרובים במערכת וזאת בהתחשב במחסור הגדול בכוח אדם בשירותי הבריאות, המשפיע על איכותם וזמינותם, כמו גם על עובדי שירותי הבריאות.

החוקרים מסכמים כי קיימים שיעורים גבוהים של שחיקה וכוונה לעזוב את העבודה בקרב עובדי מערכת הבריאות כולה. הם ממליצים על טיפול יזום ואקטיבי בעומס בעבודה בכל אחד מהמקצועות המשרתים במערכת הבריאות ועל הצורך במחויבות להתאים את דרישות העבודה ליכולתם של כל עובדי שירותי הבריאות.

סקר אחר, שנערך על ידי HealthDay בפברואר השנה, מראה כי כשני שלישים מהרופאים והאחיות בארה"ב מדווחים על שחיקה בינונית עד קשה. 57% מהרופאים אמרו כי אם היו צריכים לבחור מקצוע שוב, הם לא היו בוחרים ברפואה והסיבות העיקריות לכך, לדבריהם, הם מחסור בכוח אדם, עבודת ניירת וקשיים מול חברות ביטוח רפואי.

נושאים קשורים:  שחיקה מקצועית,  מחקר,  חדשות,  עובדי מערכת הבריאות,  סיעוד,  מקצוע הרפואה,  סקר
תגובות
14.04.2023, 11:38

כל כך עצוב. בושה להר״י למערכת הבריאות ומדינת ישראל

אנונימי/ת
14.04.2023, 12:16

וזה עוד במערכת הבריאות של ארה״ב, שם יש הרבה ״שומן״. בארץ המצב חמור בהרבה!