חדשות

הצמיד שיעיד על רצונו של חולה שלא לקבל טיפול מאריך חיים

18 שנה לחוק החולה הנוטה למות - עמותת ליל"ך תשיק בכנס השנתי השבוע צמידים המיידעים את הצוות הרפואי ברצונו של חולה שלא לקבל טיפול מאריך חיים

צמיד לחולה מאושפז. אילוסטרציה

עמותת ליל"ך - לחיות ולמות בכבוד - תשיק בסוף השבוע צמידים המיידעים את הצוות הרפואי ברצונו של חולה שלא לקבל טיפול מאריך חיים. זאת, במסגרת הכנס השנתי שייערך בסוף השבוע (ו') ונועד להעלות את המודעות הציבורית לחוק החולה הנוטה למות ולזכויות הנלוות לו.

אף ש"חוק החולה הנוטה למות" נחקק כבר ב-2005, מעטים הישראלים המודעים לזכויות הנלוות אליו, המאפשרות לכל אדם החל מגיל 17 וגם בהיותו בריא, להשאיר הנחיות בכתב לצוות הרפואי ולקבוע האם הוא מעוניין להאריך את חייו באמצעים מלאכותיים או לבחור בהקלת הסבל בסוף החיים. נכון להיום, רק 1.5% מהאוכלוסיה חתומה על טופס זה, לעומת 33% בארה"ב.

במסגרת הכנס תתקיים סדרת הרצאות של אנשי ציבור, מנהלי מחלקות בבתי חולים ובכירים בעמותת ליל"ך. באירוע תוצב עמדה בה אפשר יהיה לחתום על טופס "ייפוי כוח נוסח מקוצר לחוק החולה הנוטה למות", ותינתן הדרכה למשתתפים במקום. את הצמידים שיושקו באירוע יכולים לענוד מי שמילאו טופס הוראות רפואיות מקדימות או ייפוי כוח מקוצר. כך יוכל החולה ליידע את הצוות הרפואי ברצונו שלא לקבל טיפול מאריך חיים.

נושאים קשורים:  חוק החולה הנוטה למות,  עמותת ליל"ך,  חדשות,  צוות רפואי,  כנס
תגובות
אנונימי/ת
28.03.2023, 14:34

יביאו רופאים ? יבורכו.
יביאו עוזרי רופא? לא צריך אותם. אני לא רוצה שאם אגיע למיון או מחלקה יטפל בי כמו רופא, או כאילו רופא. רמאות לשמה. שומר נפשו ירחק.