חדשות

מערכת חכמה לניטור ציוד רפואי הוכנסה לשימוש במרכז הרפואי מאיר

הטכנולוגיה של חברת אינטראפוזישן עובדת באמצעות חיישני מיקום שמוצמדים לכל מכשיר רפואי בבית החולים, היא מאכנת בזמן אמת את מיקום הציוד ומפיקה בנוסף דו"חות שימוש

המערכת מספקת מידע לגבי מיקום המכשור, מצבו, מועדי הטיפול הנדרשים לשמירה על כשירותו וזמינותו. צילום: Intraposition

המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא הציג לאחרונה בכנס איכות וחדשנות של שירותי בריאות כללית פרויקט טכנולוגי חדשני לניהול וניטור ציוד בטכנולוגיית Ultra Wide Band. במסגרת הפרויקט פותחה מערכת חכמה - מעין Air Tag למכשור רפואי - על ידי חברת אינטראפוזישן (IntraPosition).

בעזרת המערכת מנוהלים אלפי מכשירים רפואיים ניידים אשר פרוסים בכל רחבי בית החולים. המערכת מאפשרת שליטה ובקרה בשגרה ובזמן אמת ומספקת מידע אמין לגבי מיקום המכשור, מצבו, מועדי הטיפול הנדרשים לשמירה על כשירותו וזמינותו. ניטור רציף של כל אותם אלפי המכשירים מביא לשיפור ניכר ביעילות התפעולית והכלכלית וביכולת הצוות להמשיך ולספק שירות רפואי איכותי תוך שמירה על בטיחות המטופל.

הטכנולוגיה שהותקנה עובדת באמצעות תגים שמוצמדים לכל מכשיר רפואי וכוללים חיישני מיקום וחיישנים נוספים. המערכת מאכנת בזמן אמת את מיקום הציוד. ממשק המשתמש של אינטראפוזישן מאפשר צפייה במיקום בזמן אמת, חיפוש פשוט, דו"חות שימוש, תנועה, היסטוריה ועוד.

לדברי רעות גלר, מנהלת מערכות מידע, או"ש ומחשוב במרכז הרפואי מאיר: "יעילות תפעולית היא קריטית עבורנו. אנו רואים חשיבות רבה בקידום תהליכי חדשנות המותאמים ומשתלבים בפעילות השוטפת של הצוותים ומסייעים להם לתת שירות מיטבי למטופלים שלנו. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם 'אינטראפוזישן', שמספקת לנו מענה מותאם בדיוק לצרכים שלנו והכל בטכנולוגיה אחת".

ירון שיל"ת, מנהל המערך הלוגיסטי ב"מאיר", הוסיף: "מדובר בפרויקט חדשני שמשלב התייעלות תפעולית עם חיסכון כספי תוך מתן דגש לניהול סיכונים. החיסכון בזמן שהושקע באיתור מכשירים יכול לתרום לזמן הטיפול הניתן במחלקות. ההתלהבות של צוות הסיעוד בשימוש במערכת והרצון לשלב מכשירים נוספים בפרויקט מדגישים את הצלחתו והשגת יעדיו".

ירון שביט, מנכ"ל IntraPosition: "ייחודיות הפתרון היא בהטמעה מהירה ופשוטה, רמות דיוק שונות בהתאם לצורכי הלקוח ועד דיוק של 30 ס״מ. כדי להפיק את המירב מהמשאבים המוגבלים, יש צורך בניהול מלאי מהודק ודיגיטלי. כמה מנשמים קיימים בבית החולים, כמה מהם תקינים, כמה בשימוש והיכן הם? ומיטות? כסאות גלגלים? מרכזים רפואיים מנהלים אופרציה מורכבת וטכנולוגיות רפואיות עתידיות ויש צורך לתמוך בהם במערכת ניהול מודרנית ודיגיטלית תואמת".

נושאים קשורים:  בית החולים מאיר,  ציוד רפואי,  טכנולוגיה,  חדשות,  Intraposition
תגובות